Kolejna państwowa agencja zasila spółkę medialną powiązaną ze Srebrną

PiS chce rozegrać strajk nauczycieli trollami, hejterami i całkowitym chaosem informacyjnym

„Wydatki reklamowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2018 r. Najwięcej, bo 135.000 zł popłynęło do Gazety Polskiej wydawanej przez spółkę związaną ze Srebrną. Dla porównania – Kurier Rolniczy: 900 zł” – takie dane opublikował na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. Szefowa tej Agencji Maria Fajger jest także radną PiS w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. A zaledwie kilka dni temu opisywaliśmy zasilanie prawicowych mediów przez NFOŚ: „Ponad 250 tys. zł przekazał Kujda spółce medialnej powiązanej ze Srebrną”.

„Zarówno US, jak i później prokuratura uznałaby w każdej firmie takie wydatki jako nieuzasadnione, mające znamiona wyprowadzania (prania) pieniędzy z firmy, działania na szkodę firmy ze wszystkimi konsekwencjami (w tym przejęcia firmy)”;

– „Spółki państwa to pralnia pieniędzy Kaczyńskiego i całej tej kliki. Idę w zakład, że za stołki odpalają lwią część jako haracz”; – „Kasa leje się z siłą wodospadu, a sprzedaż tej pisowskiej makulatury i tak leci na pysk! Ile zmarnowanych pieniędzy! Wszyscy związani z PiS-em podpadają pod zarzut niegospodarności!” – komentowali internauci.

Według branżowego portalu wirtualne media.pl, sprzedaż „Gazety Polskiej” zmniejszyła się w porównaniu ze styczniem 2018 r. o prawie 27 proc. i wyniosła 22 920 egz. Podobne spadki zanotowały tez inne prawicowe tygodniki: „Sieci” i „Do Rzeczy”. Dla porównania sprzedaż „Polityki” wynosi 95 902 egz.

bt

Źródło: Twitter, wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartjurekJabisZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Te 22 tysiące szt. GP wykupuje administracja Rządowa, spółki SP i ambasady RP.

Jabis
Jabis

Z ł o d z i e j e ! Wczoraj jeszcze benzyna była po 4,84zł … dziś już po 4,94zł. 10 groszy w ciągu nocy.

jurek
jurek

Nakładzik sprzedawany spada to piniążki muszą być skądinąd, bo ci pisowscy którzy czytają nie będą wiedzieli co mają myśleć, a wybory tuż tuż.

Bart
Bart

Ja rozumiem, że gdy nastaną normalne czasy, defraudatorzy z PiS zostaną oskarżeni, osądzeni i osadzeni. Ktoś za te miliony musi odpowiedzieć.