Kolejna „złota myśl” Karczewskiego: „Da się zrobić wybory korespondencyjne, bo Polacy to zdolny naród”

W tym roku Karczewski nie wpłacił na WOŚP bo był..w lesie

„Wszystko się da, wszystko jest możliwe. Polacy to zdolny naród. Jeżeli wybory korespondencyjne robią Niemcy, Szwajcarzy czy Amerykanie, to i my możemy takie zorganizować. Nie widzę żadnych przeszkód, żebyśmy spróbowali – obwieścił Stanisław Karczewski w Polsat News.

 

Wychodzi więc na to, że wicemarszałek Senatu z PiS do tej pory nie zauważył pandemii koronawirusa. Może powinien sięgnąć do raportu, o którym pisaliśmy w artykule „W Bawarii po wyborach korespondencyjnych dramatycznie zwiększyła się liczba zarażonych koronawirusem”.

Stwierdził również, że „teoretycznie jest taka możliwość, aby 10 maja odbyły się „normalne” wybory, a nie korespondencyjne”. – „To obowiązek, aby je przeprowadzić, a potem zajęlibyśmy się walką z koronawirusem” – powiedział Karczewski.

 

Kolejna „złota myśl” wicemarszałka Senatu brzmiała: – „Słyszymy od ministra zdrowia i od wirusologów, że ta epidemia może trwać, dlatego nie możemy w nieskończoność czekać na wybory”.

„Najważniejsza jest linia partii i odzyskanie willi, a Hipokrates pomylił mu się z hipokryzją”; – „To nie będą wybory tylko niezgodny z Konstytucją plebiscyt za Dudą, żeby PiS mógł dalej kraść, kłamać i skłócać Polaków”; – „Odnoszę wrażenie, że elita PiS-u żyje w jakimś równoległym świecie. Kosmici jacyś, czy coś?” – komentowali internauci.

bt

Źródło: polsatnews.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
17 kwietnia 2020 07:23

Fałszywiec, hipokryta, załganiec. Dzięki Karczewskiemu te pojęcia jeszcze długo nie znikną z naszego języka

Maciek123454321
Maciek123454321
17 kwietnia 2020 09:51

Karczewski ma rację. Polacy do zdolny naród. Zrobią wiele, żeby tych pseudowyborów nie było. Pisiory cały czas przypominają mi rozwydrzonego bachora, który się złości, tupie nogą, obraża się, obraża innych, bo nie chcą mu dać wymarzonej zabawki. Wymowny był widok Kaczyńskiego obrażonego na Gówina, który nie chciał mu dać wymarzonej zabawki. A Gówin z kolei chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko. Z kolei opozycja przypomina coraz bardziej płaczącą dziewczynkę, której zły chłopiec rozwala babki z piasku. Do tej piaskownicy nie bardzo pasuje Hołownia, który jako pierwszy przestał traktować PiS jak normalną partię polityczną. Płaczliwe skargi Kosiniaka typu „niech rząd się zastanowi”, „niech rządzący przemyślą” itp. coraz bardziej wkurza. Coraz większą sympatię odczuwa do Czarzastego, który już też przestał się patyczkować i wali w pisiorów jak w kaczy (nomen omen) kuper. A wracając do wypowiedzi Karczewskiego. Oczywiście, jesteśmy zdolni, najbardziej w stosowaniu biernego oporu. Ludzie powołani do komisji udają, że będą w nich pracować, ale ilu z nich zrezygnuje przed 10 maja?…. A co do wyborów korespondencyjnych – zakładając, że skompletowanie pakietu wyborczego do wysłania zajmuje minutę, 30 mln takich pakietów 1000 osób musiałoby szykować je przez 41 dni pracując bez odpoczynku 24 godzin na dobę. Abstrahuję od tego, że NIC jeszcze nie jest przygotowane. Ani karty do głosowania, ani adresy. Pisiory, żeby zrobić przyjemność Kaczyńskiemu, który już kompletnie odfrunął, tworzą mu rzeczywistość alternatywną. Proponuję posłuchać piosenki Wojciecha Młynarskiego „Po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy”. Tekst tej piosenki starczy za cały komentarz.

Bozenna
Bozenna
17 kwietnia 2020 10:11

Polacy to głupi naród,że was wybrał dał się kupić ,sprzedał wolność za nędzne srebrniki.
A ty pod szpic nie bierz Polaków że to zdolny naród.

Zwinka
Zwinka
17 kwietnia 2020 11:13

Do zakutych, pisowskich łbów nic się nie przebije. Jasne, najpierw trzeba wybrać Du*ę, a później zajmą się walką z koronawirusem. Po dyskretnym uprzątnięciu trupów, ma się rozumieć, co by wskaźników im nie zapaskudzały. Co za łajza…

gustaw
gustaw
17 kwietnia 2020 15:25

Nie da się zrobić powszechnych wyborów korespondencyjnie, bo miliony Polaków Zagranicą nie otrzymają kartek do głosowania. Jestem po rozmowie z konsulem w Niemczech. Nie ma jeszcze wytycznych. A do terminu wyborów są 3 tygodnie

jan
jan
17 kwietnia 2020 19:28

panie karczewski.powinien pan zwrocic pieniadze panstwu polskiemu za nauke w akademii medycznej.panstwo oplacalo nauke stypendia a pan sprzeniewierzyl sie przysiedze sokratesa i poszedl pan politykowac.jak wiadowo wszemi wobec w waszej partii polityk nie musi miec wyzszego wyksztalcenia kierunkowego by byc nawet ministrem. ja zwykly robotnik pamietajacy czasy pzpr nie moge pojac tego co sie wyrabia teraz w sejmie a mialo byc tak rozowo a widze ze jest bardziej czerwono niz bylo

andrzej
andrzej
17 kwietnia 2020 21:04

Polacy są zdolni ale Stasiu odstaje.

Marek
Marek
18 kwietnia 2020 14:59

Zauważyliście Państwo.
Coraz młodsze twarze w tych szeregach samych znakomitości partyjnych. Kolejny misiewicz pojawił się tym razem w finansach. Mogli by dla przyzwoitości wybierać trochę starszych chłopców. Dlaczego oni w takich rocznikach gustują ?
A jeszcze jedno. Nowym ministrem szkolnictwa wyższego winien zostać powołany wybitny specjalista – erudyta- Car Suski.