Kolejne miliony złotych dla Rydzyka

Zdaniem Rydzyka bp Jędraszewski jest jak kardynał Wyszyński. "Non possumus"

Tadeusz Rydzyk postawił na swoim i w Toruniu powstanie ciepłownia zasilana energią geotermalną. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kontrolowany przez Jana Szyszkę, przekazał Geotermii Toruń ojca dyrektora 19 mln zł.

Na tę chwilę Rydzyk długo czekał… Jego współpracownik ojciec Jan Król przypomniał, że 10 lat temu „podpisaliśmy umowę, zmienił się rząd i w ciągu pół roku dotację nam cofnięto”. Dziś Rydzyk nie przebiera w słowach, opisując tę sprawę: – „To była jawna dyskryminacja”.

Na początku 2016 roku więc – niedługo po objęciu rządów przez PiS – zawarto ugodę, na mocy której NFOŚiGW wypłacił Fundacji Lux Veritatis ponad 26 mln zł odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej w 2008 r. Teraz dostaje także dofinansowanie na budowę ciepłowni. – „Mamy nadzieję, że pójdzie to dalej, że nie będzie żaden szkodnik w Polsce przeszkadzał” – cieszył się ojciec dyrektor. Ciepłownia Rydzyka może zacząć działać już w 2018 r.

Z obliczeń PO, prowadzonych na specjalnie w tym celu utworzonej stronie, wynika, że do tej pory z publicznych pieniędzy Prawo i Sprawiedliwość przekazało Rydzykowi ponad 75 mln zł.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
inz.mamonWaldemarMaciek123454321smętekTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

To pewnie będzie najdroższe ciepło w całej Polsce, jeśli w ogóle jakieś będzie.

smętek
smętek

To przedsięwzięcie finansujemy wszyscy. Czy po uruchomieniu tej ciepłowni mieszkańcy Torunia będą za darmo korzystali z wody i ogrzewania? Ja jestem za, ale pewnikiem moja naiwność się w tym przejawia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ile obecnie wskazuje licznik kasy przekazanej przez Pis-uar dla Geotryska? Ktoś to sumuje?

Waldemar
Waldemar

Sytuacja bez precedensu w dzisiejszej Europie. Mimo wyraźnego zakazu wspierania jakiejkolwiek partii politycznej przez Kościół (patrz: Konstytucja Soborowa: „Gaudium et spes”) w Polsce mamy do czynienia z wzajemną wymianą usług: Państwo – Kościół. Rydzyk już nawet nie uznaje za stosowne choć trochę dystansować się od rządzącej partii, o czym świadczy jego ostatni wywiad z prezydentem. Z kolei pisowska władza za to wsparcie coraz szerzej otwiera kurek z pieniędzmi. Episkopat za czasów Glempa jeszcze próbowal choć trochę to polityczne zaangażowanie Rydzyka ograniczyć, był list prymasa, był powołany specjalny zespół duszpasterskiej troski, ale szybko zrezygnował z nakłądania kagańca. Cóż, w tej akurat… Czytaj więcej »

inz.mamon
inz.mamon

zdaje się, że kilka dni temu powstał jakiś zbiorowy list protestacyjny do papieża, co by coś zrobił z rydzykiem…. nie zrobi bo to kura znosząca złote jajka dla tego watykańskiego towarzystwa…. wszyscy oni po jednych pieniądzach… czarna zaraza