Kolejne ofiary pedofilii w kościele. Przez 6 lat nie zrobiono nic. Ksiądz nadal pracował z dziećmi

Agresywny ksiądz, który napadł na człowieka z paralizatorem, nie będzie mógł liczyć na łaskę Zbigniewa Ziobry

Ksiądz Stanisław Sikorski, wieloletni wikary w parafii św. Barbary w Pionkach, to człowiek legenda. Lista jego zasług jest długa. Aktywnie działał w opozycji w latach 1980 – 1990, organizator mszy za Ojczyznę, wydawca podziemnej prasy i książek, współpracował z KPN i Polską Partią Niepodległościową, był zastępcą przewodniczącego KO „S” w Pionkach, kapelanem Regionu „S” Ziemia Radomska i do niedawna Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg w Radomiu. Za swoje dokonania został odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Orderem Uśmiechu, a w biegłym roku Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

Ksiądz Sikorski miał jednak i drugą twarz. Molestował oddanych mu pod opiekę chłopców. Wykorzystywał do tego każdą możliwą okazję. Zimowisko, wspólną kąpiel pod prysznicem, zajęcia na basenie. Sprawę o molestowanie zgłosiła kurii jedna z ofiar księdza już w 2013 roku. Została ona przesłuchana przez delegata z Lublina i …cisza. Z księdzem rozmawiał biskup diecezji radomskiej, ale nie przyznał się on do winy. Uznał, że to fałszywe oskarżenie. Przez 6 lat, do dzisiaj, nie zrobiono nic. Sikorski nadal pracował z dziećmi, nadal cieszył się powszechnym szacunkiem i uznaniem.

Wreszcie jednak sprawa wyszła na jaw. Transmisję z uroczystości wręczenia Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości oglądał jeden z jego byłych ministrantów i coś w nim pękło. Jak sam mówi „Gdy zobaczyłem transmisję, łzy mi popłynęły po twarzy. Wszystko wróciło”. Zdecydował się zawiadomić kurię o przestępstwie i złożył wniosek o postępowanie kanoniczne.

 

Teraz już kuria nie miała wyjścia i zgłosiła sprawę do prokuratury. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” skontaktowali się z księdzem, ale ten uznał, że nie ma nic do powiedzenia i szybko się rozłączył.

Co jest przerażające w całej tej sprawie, poza krzywdą, jak spotkała dzieci? Nastawienie wielu wiernych, którzy nawet patrząc w oczy ofiar i tak będą bronić swojego księdza do upadłego. Nastawienie polskich władz do pedofilii w kościele, które próbują zminimalizować problem, przesłonić go innymi tematami i wmawiają nam, że „kto podnosi rękę na kościół ten podnosi rękę na Polskę”.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
marcinPolka gorszego sortuo.MisjonarzZwinkasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Polski kościół katolicki pedofilią stoi!

PiJar
PiJar

KLERYKALNE OGŁUPIENIE – tak chyba można by nazwać tę przypadłość dotykającą znaczną część polskiego społeczeństwa. Bałwochwalczy stosunek do sutanny, wyuczony od najmłodszych lat wiernopoddańczy odruch schylania głowy i mamrotania pod nosem „Niech będzie pochwalony” przy każdym spotkaniu z duchownym, staje się powoli naszym przekleństwem. Tymczasem taki stan rzeczy jest wręcz błogosławieństwem dla Kościoła hierarchicznego, więc niech nikt się nie łudzi, że instytucja sama rozliczy swoje grzechy. Wręcz przeciwnie – jeśli trzeba będzie, poświęci dalsze setki i tysiące dzieci, byle jak najdłużej dzierżyć władzę nad ogłupionym ludkiem. A że jego interes jest w tym punkcie zbieżny z interesem PiS-u, to zdaje… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Jak ktoś taki może odprawiać msze/ Jak ci jego obrońcy mogą przyjmować z jego rąk hostię? Ta obrona księży pedofili dowodnie pokazuje czym jest wiara wśród Polaków. Obrzydliwość.

Zwinka
Zwinka

Kościół przez wieki kształtował w ludzkich umysłach postawę niewolniczą. Zerwać się z łańcucha potrafią nieliczni…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wiara z zasady jest ślepa i bezwarunkowa. Czemu tu się dziwić?

o.Misjonarz
o.Misjonarz

Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego „pierestrojka” oraz „głasnost” przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z… Czytaj więcej »

marcin
marcin

Miałem wtedy 8 lat i pamiętam ze w pionkach juz wtedy mowili ze to pedzio, dzieci go uwielbialy, byl dla nich autorytetem, mial czarny pas. Ja jednak nie potwierdzam , bo nie widzialem.