Kolejne pieniądze dla Rydzyka – tym razem z resortu Ziobry

Firma od kotłów zajmie się budową… „muzeum Rydzyka”

Ministerstwo sprawiedliwości opublikowało listę 28 organizacji, którym przyznano dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. Jedną z nich jest fundacja Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka.  Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy trafi do redemptorysty; wiadomo natomiast, że Fundusz Sprawiedliwości dysponuje ponad 200 milionami złotych. – „Na korytarzach mówi się, że tym razem dotacje sięgały nawet kilkudziesięciu milionów” – powiedział TVN 24 jeden z urzędników resortu, prosząc o zachowanie anonimowości.

Oprócz fundacji Rydzyka, dotacje dostaną przede wszystkim organizacje związane z Kościołem. Na liście jest np. fundacja „Action Life”, która specjalizuje się w niesieniu pomocy parom z problemem niepłodności (oczywiście bez metody in vitro). Z kolei Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe, która chce rozwijać „media na poziomie lokalnym i regionalnym w oparciu o zasady nauki społecznej Kościoła Katolickiego”, dostała aż dwie dotacje.

Pieniądze zgromadzone w Funduszu Sprawiedliwości, który wcześniej nazywał się Funduszem Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej, pochodzą z kar, które nakładają sądy na sprawców przestępstw. Przed dojściem PiS do władzy środki z Funduszu trafiały do organizacji pozarządowych, które prowadziły linie telefoniczne dla ofiar przemocy domowej, zajmowały się pomocą dla nich czy prowadziły domy dziennej opieki dla zagrożonej młodzieży.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MarlenaaMam RzMieszkaniecWaldek.KeckiWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Rozumiem. Na kształcenie Misia w zakresie prawa, ZWYKŁEGO PRAWA, Tatce Inkasentowi zabrakło…

Waldemar
Waldemar

Kolejne miliony na koncie Rydzyka po jego niedawnych żalach o brak rządowego wsparcia? Normalka. Zatajenie kwoty dotacji przez Ministerstwo Sprawiedliwości w stylu: „Nasze pieniądze, a wam do tego wara”? Też normalka. Tego państwa chciał suweren czyli 5,7 mln wyborców PiS.

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Dotacje są kontrolowane i to bardzo szczegółowo. Każdy kto je dostanie musi się rozliczyć potem z każdej złotówki bo inaczej dotacje musiałby oddać. Fundacja Lux Veritatis niczym się nie różni od innych podmiotów i jest kontrolowana tak jak każda inna Fundacja. O dotacje z Ministerstwa Sprawiedliwości mógł się starać każdy, no ale łatwiej siedzieć na tyłku i krytykować niż złożyć wniosek, no bo bez wniosku dotacji się nie dostanie, sama nie przyjdzie. Ci co tak krytykują nich następnym razem sami złożą wnioski to też dostaną dotacje.

Waldemar
Waldemar

Ktoś tu rźnie głupa. Ciągle czytam o kolejnych wygrywanych przez tę wspaniąłą fundację konkursach, i jednocześnie odwalaniu innych tego rodzaju wniosków. Rydzyk okazuje się najlepszym organizatorem konferencji o ekologii, komunikacji społecznej, przestępczości, produkuje filmy, na które też dostaje pieniądze. Ten strumień płynie z Ministerstw: Sprawiedliwości, Nauki, Kultury. Jednoczesnie takie naprawdę ważne wydarzenia jak niedawny festiwal Filmowy w hołdzie Kieślowskiemu nie dostaje wsparcia, tylko zmuszony jest organizować crowfunding. Rozumiem, ze wszystko co robi Rydzyk jest cudowne dla jego wyznawców, ale trzeba troszeczkę zachować w tych hołdach umiar.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Dotacje dostanie Fundacja Lux Veritatis i Wyższa szkoła Medialna w Toruniu a nie Rydzyk to po pierwsze, a po drugie pieniądze pójdą na to na co będą przeznaczone (bo na inny cel nie da się ich wydać) czyli szkolenia i konferencje przeciwdziałające przestępczości.

Mam Rz
Mam Rz

Kolejny artykuł w sumie o niczym . Zazdrościsz sam załóż taką organizacje i staraj się o dotacje

Marlenaa
Marlenaa

wszystko co dostaje od rzadu idzie na to na co zostało przyznane, nikt nie bierze sobie do kieszeni

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Pieniądze pójdą na to na co zostały przyznane, nie wiem w czym tu krytykujący mają problem. Przecież nawet złotówka z tych pieniędzy nie pójdzie do kieszeni Rydzyka. Nie ma nawet takiej możliwości. Dotacji nie da się obejść. Trzeba rozliczyć się z każdej złotówki.