Kolejne pustosłowie Szumowskiego? – tym razem chodzi o noszenie maseczek

Już wiadomo: w niektórych gminach wyłącznie wybory korespondencyjne. Nie wiadomo jeszcze w których?

„Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie dla faktu, że jeszcze miesiąc temu minister Szumowski straszył, że maseczki będziemy musieli nosić jeszcze przez jakiś rok (do wynalezienia szczepionki), a dziś już jego zastępca zapowiada zdjęcie nakazu zakrywania twarzy w części Polski?” – zapytał na Twitterze reporter Radia Zet Maciej Bąk.

 

Chodzi o wypowiedź wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. – „Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki. Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych” – powiedział Gadomski.

A przecież w połowie kwietnia jego szef, czyli Łukasz Szumowski, twierdził, że noszenie maseczek będzie konieczne nawet przez rok! Nie wykluczał, że może to potrwać dłużej – do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa.

 

„To jest jakiś konkurs na największy tupolewizm?”; – „Bo… kto miał zarobić, już zarobił? A my z maseczkami zostaniemy, jak Himilsbach zostałby z angielskim? A serio… czy w innych zapowiedziach, działaniach rządu jest więcej logiki? Np. edukacja..”;

– „Albo facet jest przez kogoś sterowany, albo ma problem ze sobą. Ewentualnie może się nie znać na rzeczy” – komentowali internauci.

bt

Źródło: radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nie wierzę ani jednemu słowu dochodzącemu z tamtej strony.