Kolejny atak na sędziów SN – tym razem w wykonaniu prezydenta

Kolejny atak na sędziów SN – tym razem w wykonaniu prezydenta

Podczas wspólnej konferencji Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy jeden z dziennikarzy zapytał o „wymuszanie przejścia na emeryturę” sędziów Sądu Najwyższego przez PiS. – „To bardzo skomplikowana sprawa” – powiedział Duda, po czym wygłosił mowę o historii Polski. Wynikało z niej, że w Sądzie Najwyższym znajduje się grupa sędziów, którzy należeli do komunistycznej partii i orzekali w czasie stanu wojennego.

– „Jeżeli Polska ma być rzeczywiście wolna, demokratyczna i suwerenna, to na litość boską, ci ludzie muszą odejść w stan spoczynku. Wszystko, co czyniliśmy zmierzało do wysłania tych państwa w stan spoczynku. Ale jak widać, mimo upływu 30 lat, ich wpływy, budowane po 1989 r., kiedy to przefarbowali się jako elita nowego państwa, są nadal duże” – stwierdził Duda. Wcześniej podobne opinie o sędziach, nie tylko SN, wygłaszał Mateusz Morawiecki, o czym pisaliśmy w artykule „Iustitia zarzuca Morawieckiemu „ewidentnie kłamliwe wypowiedzi”.

– „Nie ma to jak łamać Konstytucję, mieć w swoich szeregach TW lub prokuratora stanu wojennego, ale twardo zaprzeczać mimo dowodów i twierdzić, że to inni to robili, a oni naprawiają. Ciemnota, szczególnie ta wschodnia oczywiście wszystko kupi, a Trump? On myśli tylko o interesach swojego kraju, dostaną miliardy od nas to wszystko mu będzie pasowało”;

– „Cóż za wstyd. Czy za takie kłamstwa, podczas oficjalnej wizyty zagranicznej, można pozwać urzędnika państwowego?”; – „Piotrowicz, Kryże i paru innych są niedoścignionym wzorem. Lepiej niech PAD się nie odzywa, jak jego żona. Mniej obciachu dla wszystkich” – komentowali internauci.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
BartLady ZgagaMariolaMilenamarian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

No … to do sądu! Z oszczercą. Dać mu szansę … aby to udowodnił.

Bart
Bart

Ten tchórz celowo nie podał żadnego nazwiska, bo wiedział, że po powrocie do Polski czekał by na niego pozew. Straszne, że ten ćwok jest tym kim jest.

Maciek123454321
Maciek123454321

O Jezu, przecież on się tego nauczył na pamięć i p…….. w kółko te same głodne kawałki. A jak się zajeżył! I palnął wykład z historii Polski, szkoda, że nie od Mieszka I. Znów dyrdymały o żołnierzach niezłomnych, Dopóki czytał z kartki, jakoś to wyglądało, Ale jak zaczął mówić od siebie…… rozpacz. Za co nas Pan Bóg pokarał takim konusem?

Mariola
Mariola

Tak mnie wkurzył tym durnym przemówieniem, że długo nie mogłam się uspokoić. Dlaczego ten Adrianek ma takie poparcie ?? To się chyba nie dzieje naprawdę.,..

Aliens
Aliens

Naród patologii 500+ dalej chce głosować na tego matoła.

Snowid
Snowid

Jakie pojechało, takiego zdybało!

daroo
daroo

No i gdzie są ci „patrioci PiSowscy” drący mordy o donoszeniu na własny kraj , no gdzie?

smętek
smętek

Konsumują otrzymane łapówki i uznają za prawdziwe opowieści Dudy.

marian
marian

Żeby tak za każdym razem kompromitować siebie i naród, Co wystąpienie to bujdy i niedorzeczność

Zwinka
Zwinka

Nie dość, że Adrian to jeszcze pacan.

Grześ
Grześ

wyraźne kłopoty z ,,rozwojem,,

Irek
Irek

On jest poteznie klepniety przy porodzie. Nastepnie kilka wywrotek na nartach i mamy prezeydenta dlugopisa bez pojecia o historii,oderwanego od prawd i poczucia przyzwoitosci. WSTYD DLA 40 milionowego kraju.

smętek
smętek

Moim zdaniem dość już pobłażania Andrzejowi Dudzie. Powinien wreszcie stanąć przed sądem za opowiadanie obrzydliwych kłamstw.

Kora
Kora

ot Adian znów palnał, a nie nabił, wstyd mieć takiego 0rezydenta

Milena
Milena

Gdyby dziennikarze byli zorientowani w temacie, to natychmiast zdyskredytowaliby jego odpowiedź. Niestety ich wiedza na temat naszej historii i wydarzeń bieżących jest mniej niż średnia.

Lady Zgaga
Lady Zgaga

Ja poprosze o nazwisko choc jednego sedziego, ktory orzekal w czasach komuny bolszewickiej! Co, nazwisk takich brak? To dorysujcie jak wszystko inne!