Kolejny kandydat PiS na komisarza UE też nim nie zostanie z powodu nadużyć finansowych?

Kandydat PiS Janusz Wojciechowski najprawdopodobniej nie zostanie komisarzem KE

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) prowadzi postępowanie wobec Janusza Wojciechowskiego, kandydata PiS na komisarza UE. Chodzi o rozliczenia kosztów podróży z czasów, kiedy był on eurodeputowanym PiS – informuje tygodnik „Der Spiegel”. Wojciechowski miał np. zawyżać koszty przelotów do Brukseli, przedstawiając rachunki za przeloty klasą biznes, choć z biletów wynikało, że leciał klasą ekonomiczną.

 

Tygodnik powołuje się na rzeczniczkę prasową OLAF, która potwierdziła, że toczy się wobec niego postępowanie dotyczące możliwych nieprawidłowości w latach 2004-14. Według „Spiegla”, kwota kwestionowanych rozliczeń Wojciechowskiego jest pięciocyfrowa, czyli może chodzić o kilkadziesiąt tysięcy euro. – „Ta afera zagraża polskiemu kandydatowi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen” – napisano.

Wojciechowski w rozmowie ze „Spieglem” stwierdził, że w latach 2009-2011 „z własnej inicjatywy” zwrócił do kasy Europarlamentu 11 250 euro za „niewystarczająco udokumentowane” koszty podróży. Komisja Europejska ze względu na toczące się postępowanie odmówiła komentarza.

 

Komentowali za to internauci: – „Zarabiają tyle, że przeciętny Polak może tylko pomarzyć, ale i tak lewa gotówka klei im się do łapy za kilometrówki, lewe nagrody i przy kombinowaniu za zwrot kosztów podróży”; – „Jest Caritas w Belgii?”; – „Kolejny Kryształowy…”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ErazmjonyMariannaKazimierzHalsa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No przecież jest tam Beata. Niech wychodzi na mównicę i krzyczy, że jemu się te pieniądze należały.

HerodAntypis
HerodAntypis

PiS i jego wyznawcy choć nienawidzą Niemców, mogą ich naśladować zakładając Związek Wypędzonych. Wypędzonych z Carnegi Hall, Dublina i stanowisk w Unii Europejskiej. Śmiało mogą zmienić nazwę na Związek Wypędzonych i Pogardzanych. Gdyby mityczny San Escobar istniał też by ich stamtąd pognali!

SAWA
SAWA

No i wpadka, i co teraz ? To wszystko katolicy, jak to się ma ?

marian
marian

To są tacy sami ,,katolicy” jak jędraszewski zboczeni kanalie.

Kazimierz
Kazimierz

Ale ktoś kasę wywala żeby oczerniać PIS

Marianna
Marianna

Pisanie prawdy to jest oczernianie?Od kiedy?Pomyśl pisiorku zanim coś napiszesz!.

anna
anna

Nastepny pisowski oszust

Halsa
Halsa

A miliony Karskiego w cztery lata nikogo nie dziwią?

jony
jony

A Kempa dostaje na mieszkanie 300 euro dziennie to wynajęła sobie pokój w Polskim hotelu za 100 euro. Wstyd, już o tym pisali zaraz na początku jak pojechali do Brukseli. Łakomstwo na kasę !!!!!

Erazm
Erazm

Kolejny dorobkiewicz na samolotach. Jemu też się należało?