„Kolejny nominat PiS-u traktuje państwo jak swoją własność”

„Kolejny nominat PiS-u traktuje państwo jak swoją własność”

Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński, Robert Kropiwnicki i Cezary Tomczyk z PO otrzymali pisma przedsądowe od szefa ABW Piotra Pogonowskiego w sprawie zaprzestania naruszania jego dóbr osobistych. Pogonowski domaga się od posłów przeprosin. Obecny szef ABW w przeszłości pracował dla spółki Srebrna.

– „Co ciekawe, to przedsądowe wezwanie znajduje się na druku ABW. Podpisywane jest jako szef ABW. Mamy więc do czynienia z sytuacją, gdy dochodzić swoich dóbr osobistych chce szef ABW, wykorzystując do tego służbę państwową. Bardzo wyraźnie w tym zawiadomieniu pan Pogonowski zwraca się, że to jego dobra osobista zostały naruszone. Nie przeszkadza mu to jednak używać podległej mu służby. Kolejny nominat PiS-u traktuje państwo jak swoją własność.

Kolejny nominat PiS-u uważa że jego dobra osobiste są tożsame z dobrami osobistymi instytucji, którą kieruje. My oczywiście nie zamierzamy w tej sprawie przepraszać nikogo, gdyż nasze pytania dot. powiązań ważnych polityków związanych z PiS-em, ze spółką Srebrna, są rzeczą zupełnie naturalną” – podkreślił Kierwiński. Według posła PO, Pogonowski – wysyłając tego typu pisma – udowadnia, że powinien być jak najszybciej zdymisjonowany ze stanowiska szefa ABW. – „Nie może być zgody na to, żeby szef służby wykorzystywał swoje stanowisko, aby bronić swojego dobrego imienia. Jego obowiązkiem jest ścigać przestępców, a nie wykorzystywać tę służbę do walki z opozycją” – dodał Kierwiński.

Cezary Tomczyk mówił z kolei, że ABW powinna zająć się wyjaśnianiem sprawy spółki Srebrna, a nie posłami opozycji. – „Choćby nawet wszystkie służby państwa wysłały pozwy, zawiadomienia w sprawie opozycji, w sprawie wolnych mediów, to nie zamierzamy w tej sprawie odpuścić” – powiedział Tomczyk.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MariaGrzegorzZbyszekPiJarAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Niech lepiej kapralina ujawni opinii publicznej drogę awansu z podoficera do pułkownika w 18 miesięcy. To są naruszone dobra i cisza jak w „kościole” rzekł by Pawlak.

PiJar
PiJar

Na pagonach przybyło gwiazdek, ale mentalność kapralska pozostała. Wśród PiS-owskich (pożal się Boże) „kadr” od takich trepów aż się roi.

Grzegorz
Grzegorz

Nie matura lecz chęć szczera…

Maria
Maria

w latach 50 ub.w. było podobnie. Wystarczyło „mieć” podstawówkę, posiąść umiejętność podpisania się (nie koniecznie pisania), należeć do jedynej słusznej partii. I takiego bohatera wysyłano na 3 miesięczne kursa, po których wracał z dyplomem inżyniera, który umożliwiał mu np. bycie dyrektorem kombinatu

Zbyszek
Zbyszek

Ale w jednym trzeba się z człowiekiem zgodzić. Powiązanie ze spółką srebrna chwały nie przynosi, czyli narusza jego dobre imię.

Maria
Maria

A kto wśród wyborców PiSu chwala sie przejmuje? On ci jest nasz, swój chłop, bo każdy orze jak może.

Maria
Maria

Gdyby ktoś pracował nie dla Srebrnej ale dla Złotej wtedy zostałby w pół roku generałem. Póki trwa (NIE)dobra zmiana warto rozejrzeć się, wszystko jest możliwe – życzysz sobie i masz !