Kolejny odlot Antoniego Macierewicza. Przekonuje o skumulowanym działaniu przeciwko Polsce  

„Antoni się odnalazł…” – „Nie ma pomysłu na kampanię? Stara śpiewka o zamachu”

Kiedy spaliła na panewce smoleńska ideologia, jej twórca były szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz, znalazł dla siebie nowe pole do działania i angażuje się w politykę zakupów dla armii.

 

Gromko grzmi na opozycję krytycznie oceniającą zakup samolotów F-35, a byłym wojskowym zarzuca niekompetencję.

„F-35 to oczywiście jest drogi sprzęt, ale odstraszający każdego wroga. Ze względu na wyposażenie informatyczne jest takim małym centrum dowodzenia” – przekonywał Macierewicz w radiowej Jedynce, w odpowiedzi na stanowisko opozycji, kwestionującej wysoki koszt tej transakcji.

 

Zdaniem byłego ministra politycy mówią o F-35 jako o „drogiej zabawce”, bo „są sfrustrowani przez błędy, które popełnili”. Umowa na zakup samolotów F-35 zostanie podpisana w piątek w Dęblinie. A 32 myśliwce piątej generacji, warte 4,6 mld USD, zaczną trafiać do Polski od 2024 r.

Wdając się w ostrą polemikę ze swoimi poprzednikami Macierewicz zarzuca byłym szefom resortu Siemoniakowi i Klichowi, „że nie chcieli wejść do tego programu, bo wtedy byłoby to tańsze. Popełnili ogromny błąd” – dowodził.

„Jestem zszokowany zachowaniem byłych wojskowych. To ludzie niekompetentni, którzy teraz zajęli się polityką” – dodał. Macierewicz uznał, że „to skumulowane działanie przeciwko Polsce. Wśród tych generałów są przecież ludzie, którzy nie chcą sił NATO w Polsce i mówią, że to prowokowanie Rosji. Stracili poczucie moralności i tego, co wynika z polskiego obywatelstwa” – grzmiał na antenie Polskiego Radia.

„Myślałem, że nazywanie opozycji współczesną Targowicą, jest przesadą, ale nie” – ocenił i wskazał na działania eurodeputowanych KO w sprawie zmian w sądownictwie.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
....ChermesIreksmętekWlodzimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kedyw
Kedyw

UWAGA!!! Agent Moskwy nadaje…

Zwinka
Zwinka

Tak. Jest skumulowane działanie przeciwko Polsce. To kumulacja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia pd ksywą Zjednoczona Prawica.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie wiem tylko kto dzierży buławę w tym działaniu, kaczor czy macior?

Zwinka
Zwinka

Od lat ją sobie wyrywają..

Chermes
Chermes

Buławę Antona wyrywają sobie Janniger z Misiewiczem. Tak przynajmniej niektórzy wtajemniczeni twierdzą.

....
....

…nie podoba się „zachodowi”, że Polska wybija się i zaczyna coś znaczyć. Nie chcę żeby było tak jak było.

Zbyszek
Zbyszek

Już dawno powinniśmy ogłosić narodową zbiórkę na kaftan bezpieczenstwa dla tego czubka.

smętek
smętek

Kaftan by się znalazł tylko nie ma odważnego, który go w to oblecze. A swoją drogą, kiedy on rozliczy te wszystkie, wyszarpane pieniądze, na ustalanie przyczyn tragedii smoleńskiej?

daroo
daroo

Czyżby wrócił ze szkolenia w Olgino ?

opo
opo

Na niego nawet dość spojrzeć, by widzieć czubka z małym ryzykiem pomyłki. A znając dotychczasową działalność, to już podejrzenie graniczące z pewnością. I on chce oceniać wojskowych……. Ja bym mu nie powierzył kiosku z zieleniną.

Wlodzimierz
Wlodzimierz

A, z raportem smoleńskim, miał być pod koniec starego albo na początku nowego roku?

Irek
Irek

Jaruś wypuścił idiotę z szafy bo mu do kompletu brakowało? Zdjął mu kaganiec żeby kąsał choć smycz czasowo zostawił. Dureń myśli że jest wielkim politykiem…