Kolejny protest PiS oddalony – w Koszalinie, gdzie wybory wygrał Stanisław Gawłowski, nie będzie powtórnego liczenia głosów

Kolejny protest PiS oddalony - w Koszalinie, gdzie wybory wygrał Stanisław Gawłowski, nie będzie powtórnego liczenia głosów

„Sąd Najwyższy postanowił dziś pozostawić bez dalszego biegu protest komitetu wyborczego PiS. To był jeden z tych protestów PiS, który dotyczył różnicy głosów pomiędzy pierwszym i drugim kandydatem. Przy czym tu różnica była najmniejsza” – poinformował rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Chodzi o wybory senatora z okręgu nr 100 w Koszalinie.

 

Senacki mandat zdobył tam poseł PO Stanisław Gawłowski, startujący z własnego komitetu. Zdobył 44 tys. 956 głosów i uzyskał poparcie na poziomie 33,67 proc. Na Krzysztofa Nieckarza z PiS głosowało 44 tys. 636 osób (33,43 proc.).

„Niewielka różnica głosów pomiędzy poszczególnymi kandydatami, a w skrajnych wypadkach nawet różnica jednego głosu, nie może sama w sobie stanowić podstawy dla stawiania zarzutu, iż doszło do nieprawidłowości w postaci niewłaściwego zakwalifikowania głosów jako nieważnych. Z tego samego powodu bezzasadne jest przeprowadzenie dowodu z oględzin kart do głosowania i ponownego przeliczania głosów” – brzmi uzasadnienie decyzji SN.

 

Sędzia Laskowski dodał, że w proteście PiS nie wskazano żadnych okoliczności, które „w jakiejś mierze potwierdzałyby nieprawidłowości przy obliczeniu liczby głosów, w tym liczby głosów nieważnych”.


To już czwarty z protestów PiS, dotyczący wyborów do Senatu, pozostawiony przez Sąd Najwyższy bez dalszego biegu. Wcześniej odrzucono protesty w sprawie okręgów nr 75 (Tychy), 12 (Grudziądz) oraz 92 (Gniezno).

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JantarJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Zastanawia fakt, że PiSie protesty wyborcze były pozbawione jakichkolwiek podstaw, a do tego były nieprofesjonalnie przygotowane (oprotestowując wybory do Senatu powołano się na artykuł Kodeksu wyborczego dotyczący wyborów do Sejmu). Możliwe są dwa wyjaśnienia tego faktu: 1. „Prezes kazał odbić Senat przez zmianę wyniku w kilku kluczowych okręgach, a w nowej izbie SN siedzą sami nasi ludzie, więc zrobią co prezes każe. Szybciej piszmy te protesty, bo pani Basia z Nowogrodzkiej co godzinę dzwoni i mówi, że prezes pyta kiedy te protesty w końcu zostaną złożone!” A tu – ZONK! 2. „Złożymy kilka zupełnie bezsensownych protestów, a nowa izba SN… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

A w przyszłym tygodniu zaprzysiężenie nowych posłów i senatorów podczas pierwszego posiedzenia, więc raczej będą ogłoszone wszystkie werdykty wcześniej.

Ale głowę bym dała, że to nie 4-y protest PiS-u odrzucony, a już piąty. Ale może się mylę…