Kolejny ranking, w którym Polska znajduje się w czołówce

Kolejny ranking, w którym Polska znajduje się w czołówce

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) opublikowała  raport  All Hands in? Making Diversity Work For All, w którym przedstawiono wyniki badań nad sytuacją na rynku pracy grup, mogących być  dyskryminowanym ze względu na pochodzenie etniczne, płeć, niepełnosprawność, czy wiek.

 

W raporcie znalazły się też badania stosunku wobec różnorodności i respondenci odpowiadali na pytanie, „Czy miasto lub region, w którym mieszkasz, to dobre miejsce do życia dla:
1) mniejszości etnicznych i rasowych
2) gejów i lesbijek
3) imigrantów z innych krajów?”

Trzeba przyznać, że Polska wypada tutaj bardzo kiepsko. Zaliczyliśmy niezły spadek, bo zdecydowana większość odpowiedziała negatywnie na przedstawione pytanie i plasujemy się pod tym względem na 3 miejscu. Wyprzedzają nas tylko Węgry i Turcja, co nie dziwi, bo to przecież państwa idące tą samą autorytarną drogą, co my.

 

Nie mamy również powodu do dumy, jeśli chodzi o zmiany w akceptacji różnorodności. Tutaj my i Węgry jako jedyni, ostro poszliśmy w dół. Zadecydował o tym stosunek do osób LGBT, wobec których w ostatniej dekadzie akceptacja ostro spadła.

Nie możemy pocieszać się, iż w innych państwach z tą akceptacją też wygląda różnie, bo tam jej poziom pozostaje niezmienny bądź się poprawia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

No i co? Mamy kolejny sukces obozu rządzącego?

Tamara Olszewska

Źródło: oko.press

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
5 września 2020 09:21

A czego sie mozemy spodziewac po narodzie, ktory wybiera na Prezydenta kraju BLAZNA. Nie potrafimy nic poza niszczeniem, bosmy glupi narod!