Kolejny sukces Morawieckiego, który można o kant pewnej części ciała roztrzaskać

Kolejny sukces Morawieckiego, który można o kant pewnej części ciała roztrzaskać

Ależ ostatnio media i zwolennicy premiera szaleli z radości.

Sprawa dotyczyła naszych piłkarzy, Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, których wyjazd na mecz do Wielkiej Brytanii stał pod dużym znakiem zapytania.

Obaj piłkarze, zgodnie z przepisami, które obowiązywały w Niemczech jeszcze kilka dni temu, po powrocie z Wielkiej Brytanii powinni przejść 14-dniową kwarantannę, a na to ich kluby nie chciały się zgodzić.

No i tu wkroczył premier, bo jak stwierdził wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński, „Tego typu sytuacje są dość wyjątkowe, ale z uwagi na znaczenie sprawy dla polskiej reprezentacji i dla kibiców, uznaliśmy, że jako państwo, powinniśmy interweniować na najwyższym, politycznym szczeblu. Podjęliśmy wysiłki dyplomatyczne. U kanclerz Angeli Merkel interweniował osobiście premier Mateusz Morawiecki” .

I hura! Chłopaki jadą na mecz!

Wielbiciele piłki nożnej padają Morawieckiemu do stóp, piszą podziękowania…istne szaleństwo, a tymczasem sprawa wygląda nieco inaczej.

Sport.pl poprosił o komentarz niemieckie władze i okazało się, że Instytut Roberta Kocha, który opracowuje m. in. listę międzynarodowego ryzyka wiązanego z pandemią, zmienił wytyczne dotyczące właśnie Wielkiej Brytanii.

Jak tłumaczy Thomas Dudek, niemiecki dziennikarz redakcji Cicero Online zajmujący się Europą Środkowo-Wschodnią, „Instytut Kocha działa na podstawie statystyk zachorowań w Wielkiej Brytanii. Nie patrzy na to, czy kanclerz Merkel zadzwoni i powie, że „Morawiecki i Boniek do mnie dzwonili. Zróbcie coś, żeby Lewandowski mógł jechać na mecz do Anglii.” Takie myślenie to bajki”.

No i mamy sukces na miarę tego premiera…czyli znowu jeden wielki pic na wodę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: sport.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kimi
Kimi
21 marca 2021 17:10

Ciemny lud to kupi.