Pociąg zatrzymuje się tylko dla kolegi dyrektora

Kolesiostwo w epoce PiSu

Portal fakt.pl publikuje dziś innowacyjną historię. Otóż, Dyrektor Departamentu Kolejnictwa w resorcie infrastruktury, niejaki Tomasz Buczyński zatrudnił u siebie kolegę. Tyle, że ten niestety nie mieszka w Warszawie i do stolicy musi dojeżdżać. Awans awansem – owszem – ale codzienny dojazd kosztuje i do przyjemnych nie należy. Co na to rzutki urzędnik? Poruszył ziemię, i wstrzymał… pociąg. Konkretnie – TLK relacji Terespol-Warszawa, od niedawna zatrzymuje się w Mrozach.

Ale to nie wszystko. Jak ustalił Fakt.pl, ów zatrudniony kolega, Przemysław Janiak (z wykształcenia teolog, aktywny narodowiec, od pewnego czasu urzędnik resortu infrastruktury) to najczęściej … jedyny pasażer, który wsiada na tej stacji! – „Pociąg relacji Warszawa-Terespol zatrzymuje się w miejscowości Mrozy od 10.06.2017 r.” – tłumaczy portalowi biuro prasowe PKP Intercity. Zapewnia, że pomysł na postój w Mrozach „pojawił się wraz z postojami na innych liniach kolejowych w ramach przybliżania kolei dalekobieżnej mieszkańcom Polski powiatowej” a „dodatkowo ułatwia on dowóz okolicznych mieszkańców do/z miejsc pracy znajdujących się w Warszawie”. Co ciekawe, Ministerstwo Infrastruktury tłumaczy się identycznie jak PKP.

Zdaniem dziennikarzy Fakt.pl, decyzja została na spółce wymuszona. Gdy zapytali oni, jak wielu okolicznych mieszkańców korzysta z tej linii, spółka … zasłoniła się „tajemnicą przedsiębiorstwa”. Udało się jednak dotrzeć do statystyk i po odliczeniu dni wolnych wypada raptem… pół osoby na jedno zatrzymanie pociągu! Przemysław Janiak, pytany przez portal, przedstawił własną wersję wypadków. – Jestem szarym urzędnikiem, nikim ważnym, i nie mam obowiązku rozmawiania przez prywatną komórkę – stwierdził rezolutnie.

Gdy nieżyjący już 8 lat wicepremier Przemysław Gosiewski doprowadził kiedyś do tego, że pociągi InterCity zatrzymywały się we Włoszczowej, 10-tysięcznej miejscowości w jego okręgu wyborczym, mówiła o tym cała Polska. Sprawę traktowano jako skandaliczną.

Mpm

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments