Kolizja pojazdu SOP. Nieoficjalnie: jechał w nim Zieliński

Kolizja pojazdu SOP. Nieoficjalnie: jechał w nim Zieliński

Do kolizji auta SOP doszło na drodze krajowej numer 8 przy wyjeździe z Augustowa. SOP informuje, że doszło do niej na skutek błędu kierowcy samochodu osobowego, który włączył się do ruchu i nie zachował przy tym zasady szczególnej ostrożności. Kierowca dostał mandat w wysokości ponad 200 zł.

 

W pojeździe SOP znajdował się chroniony polityk z obozu Zjednoczonej Prawicy. Nieoficjalnie mówi się, że był nim Jarosław Zieliński – były wiceszef MSWiA. Wiceminister znany był z silnego antykomunizmu i chęci do „dezubekizacji”. Krytycy często zarzucali mu, że traktuje policję jak własny folwark.

Zieliński został odwołany ze stanowiska wiceszefa MSWiA w listopadzie ub.r. Funkcjonariusze SOP jednak dalej go ochraniają, ze względu na rzekome zagrożenia ze strony byłych mundurowych służących w komunistycznych służbach specjalnych. Potencjalnie mieliby oni próbować zemścić się na nim za odebranie emerytur.

 

Jeszcze pod koniec 2018 r. media rozpisywały się o tym, że dom Zielińskiego pod Suwałkami jest całodobowo ochraniany przez funkcjonariuszy policji w radiowozie. Sprawa ta wiązała się z brutalnym zabójstwem, które miało miejsce… 20 lat temu – w pobliżu domu wiceministra znaleziono obciętą głowę ofiary mordu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sprawcy tego zabójstwa, co należy podkreślić, zostali schwytani i stosownie ukarani. Nie przeszkadzało to jednak korzystać Zielińskiemu z dalszej ochrony.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
24 sierpnia 2020 17:56

Dzięki kilku milionom bezmyślnych baranów, którzy głosowali na pisiorów, ów buc nadal może się rozpychać.

ech
ech
25 sierpnia 2020 07:49

Buc, poprawne określenie dla tego wieprza. I to zaczesanie do góry świńskiej strzechy ma dodawać powagi, stwarzać wrażenie, że ma więcej rozumu… A pamiętamy jaki cham ukryty jest pod tą facjatą z trzymającym parasolkę u boku przydupasem i fruwającym wokół konfetti.