Komendant Ośrodka Służby Więziennej w Kaliszu odwołany po kontroli NIK – „Ciekawe, jaką ma teraz minę Jaki?”

Komendant Ośrodka Służby Więziennej w Kaliszu odwołany po kontroli NIK – „Ciekawe, jaką ma teraz minę Jaki?”

Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu płk Ryszard Czapracki stracił stanowisko po kontroli NIK. Chodzi o sprawę, którą opisywaliśmy w artykule „COSS w Kaliszu wybudował „byle jaki” tor z „kilkunastu rurek i kilku płyt oraz wykopanego w ziemi dołu” za 369 tys. zł.”.

 

Pod decyzją o odwołaniu szefa COSS w Kaliszu podpisał się wiceminister Michał Wójcik. – „Dotychczasowe ustalenia wykazały niedostateczny nadzór komendanta ośrodka nad inwestycją” – napisano w uzasadnieniu odwołania komendanta. Przypomnijmy, że zanim został europosłem, nadzór nad więziennictwem sprawował Patryk Jaki.

Kontrolerzy NIK w raporcie dotyczącym programu „Praca dla więźniów” ujawnili liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych. Za ten program odpowiadał właśnie Jaki, który po opublikowaniu wyników kontroli upierał się, że to „zemsta Banasia”. – „Gołym okiem widać, że zarzuty są śmieszne i typowo polityczne” – twierdził Jaki w TVN24.

 

Obecny europoseł PiS usiłował też „odciąć się” od opisywanego wyżej toru przeszkód. Tyle tylko, że jak przypomniał jeden z internautów: – Komendant został powołany w czasie kierowania przez Patryka Jakiego Służbą Więzienną: W dniu 6 marca 2017 r., Dyrektor Generalny Służby Więziennej, gen. Jacek Kitliński powołał na stanowisko Komendanta COSSW, ppłk. Ryszarda Czaprackiego”.

– „Ciekawe, jaką ma teraz minę Jaki?”; – „Będą udawać, że jest po sprawie… i że pokazali standardy”; – „No to jak… doktorze Jaki…??? Była to celowa próba zdyskredytowania programu i całej Służby Więziennej” czy daliście d**y… wszyscy razem i każdy z osobna?” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GadNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Jako taki nie miał pojęcia o tym co robi. To rasowy aparatczyk i karierowicz który wyląduje na śmietniku historii popapranych niszczycieli polski.
Opole mu tego nie zapomni

Gad
Gad

Niech się przyjżą dramatycznej sytuacji jaka panuje w Aresztach i ZK ( nawał pracy oraz nie szanowanie f-szy z działu ochrony przez administracje,której statystyki muszą się zgadzać). Funkcjonariusze dz.ochrony nie wytrzymują ciśnienia a potem L4.
W naszym kraju nie ma sprawiedliwości ,resocjalizacji.