Komendant umie korzystać z przywilejów?

Komendant umie korzystać z przywilejów?

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk korzysta z faktu, że KGP zatrudnia firmę sprzątającą. Otóż, jak donosi portal Fakt.pl, w piątki co tydzień albo co dwa, nieoznakowany wóz z komendy wozi panie, by sprzątały u niego w domu…

Sprawą wzburzeni są pracownicy komendy. Dziwią się, że ich szef z pensją 17 tys. wysługuje się „darmowymi” sprzątaczkami. Wystosowali pismo do wiceministra Jarosława Zielińskiego, wraz ze zdjęciami, potwierdzającymi niecny proceder. Zaczął się szum, gdyż sprawą na przełomie września i października 2018 r. zajęło się Biuro Spraw Wewnętrznych na zlecenie Biura Nadzoru Wewnętrznego. Według źródeł policyjnych, oficerowie BSW ocenili, że jest to przestępstwo przekroczenia uprawnień.

Ale MSWiA w sprawie postępowanie komendanta uporczywie milczy. Z kolei rzecznik komendanta Mariusz Ciarka tłumaczył „Faktowi”, że gen. Szymczyk… nie posiada w Warszawie mieszkania. Na czas pełnienia funkcji korzysta jedynie z „kwatery tymczasowej”, będącej w dyspozycji KGP – wyjaśnia Ciarka. I dodaje, że lokal ten „jest administrowany przez Komendę Główną Policji na zasadach ogólnych, jak wszystkie obiekty KGP”.

Tyle, że pracownicy KGP nie chcą w to wierzyć. – Totalna bzdura, sprzątaczki jeździły w trakcie pracy tylko tam, a podczas ich nieobecności inne sprzątaczki musiały pracować za nieobecne – twierdzi jeden z nich.

mpm

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JabisZbyszekMaciek123454321jurekPrzyzwoitość głupcze! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przyzwoitość głupcze!
Przyzwoitość głupcze!

Te sprzątanie mu się poprosiłem należało!!

jurek
jurek

Taka spójna osobowość Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka, po występie w tvn24 gdzie dał twarz d.zmianie, nie dziwi.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oj tam oj tam – znów się jakieś lewaki czepiają. Poszły, posprzątały, nic się nie stało. Przecież ich nie zgwałcił ani nie molestował. Ludzki pan. Przy tym kalibrze afer, które mamy, pan generał lśni kryształową uczciwością. No, powiedzmy, prawie kryształową. Oczywiście jest to skandal, ale raczej mniejszego kalibru, chociaż przy usuwaniu pana generała z komendantowego stolca, najpewniej ten zarzut wypłynie. Zatem skrzętnie odnotować i poczekać do wyborów.

Zbyszek
Zbyszek

Czepiajcie się. To na pewno jest namiot polowy, nie ma co sprzątać.

Jabis
Jabis

Musieli go wciągnąć na członka? Tylko w PIS … taka pazerność.
A MSW milczy! T r a d y c y j n i e. Konfetti, anielskie skrzydła, zabójstwa na komisariatach, podlaski cham urządzający konkurs anonimów na posłankę opozycji, pilnowanie chałupy GŁUPSZEGO i … co tam jeszcze!