Komisja ds. VAT nie będzie badać rządów PiS

W przyszłorocznym budżecie Państwa zabraknie co najmniej 2 mld zł

– „W kom. śledczej ds. VAT będą zasiadać pomorscy posłowie PiS – Horała i Smoliński. Członkiem tych samych regionalnych struktur partyjnych był do wczoraj Przemysław M., zatrzymany przez CBA za wyłudzenia. To dlatego PiS nie chciał zająć się wyłudzaniem podatku w l. 2015-18” – napisał na Twitterze Zbigniew Konwiński, który z ramienia PO też jest członkiem tej komisji. Pisaliśmy o tym w artykule „Działacz PiS, były wiceprezes Lotosu zatrzymany – wyłudzał VAT”.

PO chciała, żeby komisji ds. spraw wyłudzeń VAT zajęła się także okresem, w którym rządzi PiS.
– „Bo tutaj nie chodzi tylko o Przemysława M. i 7 milionów. PricewaterhouseCoopers podaje w swoim raporcie, że luka vatowska w latach 2016-2018 wynosi ponad 90 mld złotych. Poza tym już w 2018 roku widzimy, że luka się zwiększa. Jeżeli PiS rzeczywiście chciałby zbadać lukę VAT-owską, to nie powinni prac komisji zawężać tylko do naszych rządów. Jest szereg rozwiązań, które rząd PO-PSL proponował by skuteczniej ściągać VAT, ale PiS był przeciw” – powiedział w rozmowie z natemat.pl Konwiński.

Oczywiście, PiS nie zgodził się na to. – „Będą sędziami we własnych sprawach lub będą je zamiatali pod dywan” – skomentował jeden z internautów.

Poseł PO mówił też o innym wątku, związanym z tą komisją. – „Została powołana nie po to, by cokolwiek wyjaśnić, ale by zwiększyć wyborcze szanse Marcina Horały, który zamierza ubiegać się o urząd prezydenta Gdyni” – stwierdził Konwiński.

bt

źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZgredzinkaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A czy ktokolwiek myślący realnie sądził, że będzie inaczej? Te wszystkie komisje to tylko pozorne działania, żeby się pokazać. Boją się panicznie, że wygrzebią cos na swoich. Chociaż tu nie trzeba za głęboko grzebać. Ale jestem pewna, że i tak coś wylezie.

Zgredzinka
Zgredzinka

To ciekawe, że zdaniem ekipy rządzącej, tylko opozycja jest „genetycznie” uwarunkowana do robienia przekrętów.
I to wbrew wyskakującym ciągle, jak grzyby po deszczu, doniesieniom o coraz bardziej bezczelnym rozpasaniu władzy i coraz grubszych aferach.