Komisja Europejska kupi minimum 300 mln szczepionek od brytyjskiego koncernu. Zaszczepicie się?

Chaos! Urzędnicy będą RĘCZNIE usuwać terminy zaszczepionych w majówkę

Komisja Europejska zawarła porozumienie ze szwedzko-brytyjskim koncernem AstraZeneca – firma zobowiązała się w nim do dostarczenia 300 mln szczepionek na koronawirusa (COIVD-19) i ewentualne dostarczenie 100 mln dodatkowych sztuk.

 

Dzisiejsze porozumienie jest pierwszym kamieniem węgielnym we wdrażaniu strategii Komisji Europejskiej w sprawie szczepionek. Ta strategia umożliwi nam dostarczanie przyszłych szczepionek Europejczykom, a także naszym partnerom w innych częściach świata” – zapowiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen.

Komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Stella Kyriakides, podkreśliła, że szczepionki są najlepszym rozwiązaniem na wyjście z kryzysu epidemicznego.

Porozumienie z AstraZeneca zostanie sfinansowane ze specjalnych środków KE. Przedsiębiorstwo, jak podaje Gazeta.pl, prowadzi już zaawansowane badania kliniczne nad wspomnianą szczepionką na koronawirusa.

 

Urzędnicy UE ocenili, że szwedzko-brytyjska firma jest najlepszym wyborem. Wcześniej rozważano też zawarcie porozumienia ws. szczepionek na COVID-19 z Sanofi-GSK oraz Johnson&Johnson.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Kilka dni temu opracowanie własnej szczepionki ogłosiły władze Federacji Rosyjskiej.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wolnościowiec
Wolnościowiec
14 sierpnia 2020 19:18

„Zaszczepicie się?”
Dziękuję, nie skorzystam. Nie jestem antyszczepionkowcem ale nie chce szczepić się szczepionką robioną na kolanie z powodu wybuchu epidemii. Jeśli kilkanaście milionów ludzi zaszczepi się i nic im nie będzie to może skorzystam.