Komisja Europejska zaskarżyła rząd Polski do Trybunału Sprawiedliwości UE

12-godzinna rozprawa ws. Tulei. „Najbardziej żal moich obrońców”

Komisja Europejska zaskarżyła rząd Polski do Trybunału Sprawiedliwości UE. Zdaniem KE polskie prawo podważa zasadę niezawisłości sędziowskiej.

 

Przedstawicielom instytucji nie podoba się między innymi to, że ID SN może wpływać na działalność sędziów (organ ten, w mniemaniu KE, niekoniecznie jest niezawisły). Duże zastrzeżenia budzi też wprowadzona miesiące temu „ustawa kagańcowa”.

KE chce teraz od TSUE, by zdecydowała o zarządzeniu środków tymczasowych, do czasu aż organ ten nie podejmie decyzji ws. poczynań polskiego rządu. Chodzi o m.in. zawieszenie części przepisów regulujących działalność ID SN.

 

Na najnowsze kroki KE pozytywnie spogląda demokratyczne środowisko sędziowskie. Krystian Markiewicz, szef „Iustitii”, przyznał, że teraz obrona niezależności sędziów za wszelką cenę uzyskała wsparcie ze strony Europy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

ID SN, przypomnijmy, podejmowała już decyzje ws. niepokornych sędziów. Działalność tego organu może kosztować ok. 15 mln zł rocznie – podaje „Iustitia”.

Źródło: tokfm.pl

                                                                                                                                                      

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
31 marca 2021 19:15

Ktoś słyszał co powiedział na ten temat nowy pseudo rzecznik pseudo sądu najwyższego (po pseudo wyborze manowskiej)?
Słyszałem tylko fragment i nawiązanie do Judasza i jego zdrady (wielka środa). Ale chętnie bym zobaczył całość. Już sam fragment sprawia, że gotuje się we mnie krew.