Komisja przy Czarnku broni dyrektora, który chciał karać za symbol Strajku Kobiet

Komisja przy Czarnku broni dyrektora, który chciał karać za symbol Strajku Kobiet

Dariusz Jakóbek, dyrektor XXXIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, wprowadził regulamin, który zakazał umieszczanie przez uczniów symboli m.in. partii i ruchów na zdjęcie profilowe w platformie internetowej Microsoft Teams. Na MT odbywały się w tej placówce zajęcia prowadzone w ubiegłych miesiącach w trybie zdalnym.

 

Zdaniem uczennic zakaz ten był wymierzony przede wszystkim w uczennice, które wyrażały na swoich profilach na MT poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Urząd Miasta Łodzi postanowił więc interweniować w obronie sympatyczek SK i zdecydował o zawieszeniu dyrektora Jakóbka w wypełnianiu obowiązków.

W obronie dyrektora szybko stanął pisowski minister edukacji Przemysław Czarnek. Uhonorował Jakóbka medalem i zapowiedział zgłoszenie do prokuratury urzędniczki UMŁ odpowiedzialnej za zawieszenie go – Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej.

 

Równocześnie Jakóbek zdecydował się odwołać od decyzji, co skończyło się tym, że  Komisja Dyscyplinarna przy Wojewodzie Łódzkim przyznała mu rację i pozwoliła na powrót do pracy.  Urzędniczka odwołała się od tej decyzji. Zażalenie było rozpatrywane przez Komisję Dyscyplinarną działającą przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Organ odrzucił zażalenie i przyznał rację Komisji Dyscyplinarnej przy wojewodzie.

„Przykre i smutne jest to, że młodzież będzie miała za dyrektora osobę, która chciała wyrzucać ze szkoły uczniów za manifestowanie swoich poglądów, a symbol Strajku Kobiet porównywał do swastyki” – komentuje tę decyzję Moskwa-Wodnicka.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
12 czerwca 2021 11:03

Czarnek, podobnie jak jego mocodawca, zachowują się jak prymitywni chłopi pańszczyźniani, którzy dorwali się do władzy nad nami i mówią „Nasza prawda jest najprawdziwsza' a wy tam siedzieć cicho. Tak ładnie i składnie szło nam demokratyzowanie życia w pięknej Polsce.

Marek
Marek
12 czerwca 2021 22:54

Tak trzeba – stanowczo. Szkoła to nie miejsce na ideologizowanie. Brawo Minister Edukacji.