Komisja ws. projektu anty-TVN. Suski o wojnie hybrydowej. Lichocka o lobbingu

Morawiecki kolejny już raz robi z siebie idiotę i udaje, że jest super

Na Komisji Kultury i Środków Przekazu Sejmu odczytano po raz pierwszy projekt nowelizacji ustawy o KRRiT, czyli tzw. „Lex TVN” aka „Lex anty-TVN”. Odroczyć obrady komisji bezskutecznie próbowali przedstawiciele demokratycznej opozycji. Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że ma opinię prawną, dlatego chce, by posłowie mieli czas na zapoznanie się z nią w nieco późniejszym terminie.

 

O odroczenie wnioskowali też inni politycy z KO i Polski 2050. Ostatecznie wniosek o odroczenie przepadł – poparło go 12 posłów, 16 było przeciw, 1 się wstrzymał.

Propozycji nowych przepisów bronił za to Marki Suski: „Ten projekt ma na celu doprecyzowanie regulacji umożliwiających efektywne przeciwdziałanie ze strony KRRiT w kwestii wejścia na nasz rynek dowolnych przedmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym podmiotów państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego. Twierdził też, że Polska jest obecnie celem… ataków hybrydowych.

Równie kuriozalne słowa padły z ust posłanki PiS Joanny Lichockiej. Mówiła, że posłowie opozycji występują na komisji w charakterze lobbystów TVN.

Podczas komisji głosowano też nad poprawkami opozycji i Porozumienia do projektu. Wszystkie propozycje tych stronnictw zostały odrzucone przez większość posłów. Jeden z nich, napisany przez Porozumienie, zakładał, że właścicielami mediów w Polsce mogłyby być też przedsiębiorstwa spoza już wspomnianego EOG.

 

Większość przyjęła jedynie poprawkę Kukiz’15, która zakłada, że po przyjęciu nowych przepisów, państwo nie będzie mogło znacjonalizować mediów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Warte odnotowania opinie na temat projektu PiS wygłosili członkowie NGO’sów. Małgorzata Szuleka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przypomniała, że bardzo podobne regulacje zostały przyjęte kilka lat temu w putinowskiej Rosji.

/kw/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
27 lipca 2021 18:33

Opowiadaja dyrdymaly wymyslajac je ot tak!!! Wszyscy pisowcy to bandyci.

Maciek123454321
Maciek123454321
27 lipca 2021 22:52
Reply to  Agnieszka

Zgadzam się z przedmówczynią w całej rozciągłości. Bandyci popierani przez płaskoziemców, antyszczepionkowców, rydzykowe babcie i ogólnie rzecz ujmując – przez hołotę.

Maciek123454321
Maciek123454321
27 lipca 2021 22:50

Te pisowskie niedoroby każdym swoim słowem obrażają moją inteligencję. Naprawdę nie mogę już słuchać tych skurwieli i skurwielek.

roman
roman
27 lipca 2021 23:39

Bajania o Januszach nabierają nowej treści

Zwinka
Zwinka
28 lipca 2021 01:38

Polska jest obiektem ataków triumfującego chamstwa.

Dron
Dron
28 lipca 2021 10:22

Od wczoraj mój jedyny możliwy komentarz w takich sprawach brzmi następująco: to są ludzie zaklęci przez kaczyńskiego w osły.