Komorowski: kończy się bal, a zbliża się kac

Najpierw Tusk, a teraz Komorowski z wezwaniem do prokuratury

Były prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z działaczami Komitetu Obrony Demokracji w Szczecinie. Zapewnił, że weźmie udział w marszu 11 listopada w Warszawie. Odnosząc się do bieżącej sytuacji w Polsce z ubolewaniem powiedział, że „szkoda Polski na rządy radykałów, którzy stworzyli wrażenie, że można nasz kraj budować w oderwaniu od tego, co jest wielkim sukcesem minionego 25-lecia, czyli w oderwaniu od procesu integracji europejskiej, przyjaźni i relacji sąsiedzkich oraz logiki wolnego rynku”. Podczas debaty „Porozmawiajmy o Polsce”, zorganizowanej przez zachodniopomorski oddział KOD, mówił o obecnie rządzących, że życzy im, by ten „polityczny eksperyment zakończył się jak najszybciej, gdyż jest on zbyt kosztowny dla Polski” – powiedział Komorowski.

Były prezydent podkreślił, że nie można budować bezpieczeństwa w oparciu o oderwane zupełnie koncepcje obronne, „mające niewiele wspólnego z myśleniem w kategoriach Sojuszu Północnoatlantyckiego”. Zarzucił rządzącym oderwanie od normalności w sytuacji trudnego funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. „Już czujemy, że kończy się bal, a zbliża się kac” – stwierdził Komorowski. – „Wchodzimy w etap, kiedy rząd zapowiada, że trzeba będzie podnosić podatki, opłaty i zwiększy się drenaż naszej kieszeni. Zachwiano ideę, że dobrobyt każdej rodziny zależy od zdolności do pracy. Powstało przekonanie, że nie trzeba pracować, bo ktoś nam da. Nigdzie nie zdarzyło się na świecie, aby jakiś naród zyskał dobrobyt, nie pracując ciężko. Należy nie tylko pracować ciężko, ale mądrze i efektywnie” – skonstatował.

Pytany o to, jak widzi przyszłość KOD-u, Komorowski odpowiedział, że stowarzyszenie nie powinno mieć aspiracji do zastąpienia partii politycznej, ale powinno zachować swój obywatelski charakter. – „Żeby współpracować nie musimy mieć takich samych poglądów. To jest szalenie dziś potrzebne. KOD – moim zdaniem – może wpływać na sposób zachowania i funkcjonowania partii politycznych. Może być katalizatorem różnych form współpracy” – dodał. Zapytany, czy zaryzykowałby ponowny start w wyborach prezydenckich powiedział, że nie ma takich planów. „Jestem człowiekiem spełnionym. Jestem przekonany, że powinien być lepszy kandydat. Ludzie nie chcą mieć do czynienia z politykami, którzy już raz przegrali. Dla nas wszystkich będzie lepiej, gdy uda nam się wykreować nową postać, wystarczająco atrakcyjną” – zaznaczył Komorowski.

Wyraził też przekonanie, że ”Jarosław Kaczyński posunie się do zmian w ordynacji wyborczej, nie tylko poprzez przykrojenie okręgów wyborczych pod kątem potrzeb PiS-u, ale również pójdzie w kierunku budowania formuły ordynacji mieszanej takiej, jaka jest w Niemczech”. Zdaniem Komorowskiego, szef PiS będzie też „chciał przyspawać do siebie środowisko Pawła Kukiza„.
(Żródło: Rzeczpospolita)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Misio
Misio
5 listopada 2016 01:16

Panu pRezydentowi bal sie skonczyl ponad rok temu i do teraz widac kac mu dolega….. On budowal poczucie bezpieczenstwa w oparciu o przekonanie, ze Rosja to przyjaznie nastawione demokratyczne panstwo, a emigranci chca nas ubogacic kulturowo….

Jacek
Jacek
5 listopada 2016 20:52
Reply to  Misio

No tak… A kacem oczywiście nie są:
– protesty frankowiczów
– pełzający strajk w środowiskach medycznych i górniczych
– awantura wokół linii 400 KV Kozienice-Ołtarzew
– rozdwojona świadomość w sprawie Minstrali
– zamieszanie przy śmigłowcach
– kopalnie jednak będą zamykane
– uleganie „garstce babsztylów”
– Waszczykowski musiał nawet połknąć język
– tzw. odwołanie Kurskiego
– przesuwanie Misewicza po różnych stanowiskach

Aram
Aram
6 listopada 2016 01:27
Reply to  Jacek

Obecny rząd popełnia większe i mniejsze błędy, ale te argumenty skrajnie naciągane.

Jacek
Jacek
6 listopada 2016 11:07
Reply to  Aram

Może się odniesiesz bardziej merytorycznie?

MARIUSZ
MARIUSZ
6 listopada 2016 14:11
Reply to  Misio

Misio dobranocka sie skonczyla wiec zamknij okienko.

אֱלָהָא
אֱלָהָא
5 listopada 2016 08:32

Genialny tekst dowodzący, że wywiadu udziela prawdziwy tuz intelektualny, chluba tego kraju i mistrz ciętego języka.

wiesław
wiesław
5 listopada 2016 09:16

W życiu się nie spodziewałem że zatęsknię do prezydentury Bronisława Komorowskiego, a jednak..

krakus
krakus
5 listopada 2016 11:05

Komorowski oddaj 100 milionów za głupie referendum.

Irena
Irena
5 listopada 2016 17:35
Reply to  krakus

A ty ZAMILCZ !!!

Jacek
Jacek
5 listopada 2016 20:53
Reply to  krakus

A co było w nim głupiego?
Niżej podpisany:
Jego uczestnik.

marta
marta
5 listopada 2016 11:27

Oczywiście, że prezes nie cofnie się przed niczym. Nie cofnął się i się nie cofnie. Spaskudził Polskę, zmarnował dorobek ostatniego ćwierćwiecza, zablokował rozwój. Wybitnie się Polsce, którą rzekomo kocha, nie przysłużył. Jeszcze wypuścił demony, które pożrą i jego. I dobrze.
Tylko Polski żal.

Caz
Caz
5 listopada 2016 13:31

* * * * * * * * *
„Powstało przekonanie, że nie trzeba pracować, bo ktoś nam da. ”

Przecież to jest jawny atak na swoje córki, których fundacje dostawały miliony z publicznych pieniędzy.

Jak Tatuś może !

Irena
Irena
5 listopada 2016 17:37
Reply to  Caz

A ty przy tym BYLES i WIDZIALES na własne oczy….czyz nie ???

Marek Cz.
Marek Cz.
5 listopada 2016 17:29

„„Już czujemy, że kończy się bal, a zbliża się kac” – stwierdził Komorowski. ”
Spoko. Jest jedna pewna metoda na kaca, oprócz tej żeby dzień wcześniej nie balować. KLIN. A potem klina klinem i tak od balu do balu.

adama
adama
5 listopada 2016 20:43

Podnoszenie podatków i cen, a więc będzie rosło niezadowolenie. Wygląda to jak wyscig: czy szybciej PiS zbuduje taki system represji, ze protesty nie będą mozliwe czy szybciej będzie rosło niezadowolenie z Polaków z PiS. PiS się spieszy z budową totalitaryzmu w Polsce, ale niezadowolenie może wzrosnąć lawinowo.

Radek
Radek
6 listopada 2016 11:17
Reply to  adama

Niezadowolenie wyborców to jest chyba jedyna metoda na PiS. Nasz naród jest bardzo kapryśny i nawet ci, którzy teraz są wiernymi wyznawcami, gdy tylko zacznie im być źle, szybko się obrażą. Tym się różnimy od np. Rosjan i dlatego system radziecki nigdy się w Polsce nie przyjął i teraz też się długo nie utrzyma.

Marek
Marek
6 listopada 2016 19:50
Reply to  adama

Podnoszenie cen? Czy Towarzyszka nie przegapiła jakichś zmian w Polsce :-)?

Jacek
Jacek
5 listopada 2016 20:57

(…)Wyraził też przekonanie, że ”Jarosław Kaczyński posunie się do zmian w ordynacji wyborczej, nie tylko poprzez przykrojenie okręgów wyborczych pod kątem potrzeb PiS-u, ale również pójdzie w kierunku budowania formuły ordynacji mieszanej takiej, jaka jest w Niemczech”. Zdaniem Komorowskiego, szef PiS będzie też „chciał przyspawać do siebie środowisko Pawła Kukiza„.(…)
To dla Kukiza za mało… po hasłach partiokracja, banda czworga itp., ponadto PIS już też ma swoich zmielonych.

Aram
Aram
6 listopada 2016 01:40

Komorowski nie wie, ile np. Anglicy i Niemcy dają pieniędzy na dzieci? Czy może myśli, że czytają Go tylko bezmyślne lemingi?

mariana131
mariana131
6 listopada 2016 04:18

Wielu tutejszych komentatorów podziela przewidywanie popularności transakcyjnej opowiedzianej przez Jacka Kurskiego:
Ciemny lud to kupi!
Andrzej Duda lebiega druzynowa, co nie pozostawia zludzen, ze byl i pozostal lebiega na reszte zycia. Co na co dzien widzimy i slyszymy.
Prezydenture osmieszyl Jaroslaw Kaczynski wsadzajac na urzad Prezydenta, Andrzeja Dude i osmiesza nie Dude, ale wlasnie urzad Prezydenta RP traktujac Dude tak jak go publicznie traktuje.”
Ośmieszył nas wszystkich, cały naród, nawet tych z PiS-u, tych co na niego głosowali, szczególnie, jeszcze większość z tych ośmieszonych tego nie wie, bo to narasta, ta świadomość społeczna, to z jej wielkości wynika, wolniej do tego dochodzi, jestem pewien, że dojdzie, bo inaczej być nie może.
Byl „za mlodu” Andrzej Duda lebiega druzynowa, co nie pozostawia zludzen, ze byl i pozostal lebiega na reszte zycia. Co na co dzien widzimy i slyszymy.
A nie sadzisz, ze za plecami lebiegi, dokonano tego „przeksztalcenia”?
Tak jak za plecami lebiegi kryje sie Jaroslaw, a na konto lebiegi leci wszystko coJaroslaw wymodzi?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 listopada 2016 21:11

Dla niego skończył się bal, a zaczął się BUL… Ale nie traćmy NADZIEJI…

Amfitrion
Amfitrion
8 listopada 2016 12:40

Nie tracimy nadziei, że kiedyś nauczysz się poprawnie pisać po polsku . W polskiej Polsce.