Komorowski o przesłuchaniu: „PiS chce odwrócić uwagę od swojego blamażu”

Komorowski o zachowaniu PiS wobec Tuska: „To było po prostu chamstwo, takie prymitywne, nieokrzesane”

„Nie sądzę, żeby przesłuchanie mnie cokolwiek nowego wniosło do śledztwa. Podejrzewam, że PiS chce po prostu odwrócić uwagę opinii publicznej od kompletnego blamażu PiS, jeśli chodzi o nierozliczenie się z „kłamstwa smoleńskiego”, uprawianego przez to środowisko od ośmiu lat” – powiedział po wyjściu z przesłuchania w Prokuraturze Krajowej były prezydent Bronisław Komorowski.

Jego przesłuchanie trwało blisko cztery godziny. Komorowski przyznał, że „odnosi wrażenie, iż nie chodzi tutaj o poszukiwanie jakiejkolwiek prawdy, tylko można powiedzieć tak: zgodnie z tym, co mówi pan Jarosław Kaczyński, jeśli nie ma wolności bez prawdy, to nie ma wolności także bez prawdy o „kłamstwie smoleńskim”, uprawianym przez PiS od ośmiu lat”. Były prezydent został wezwany do prokuratury w ramach postępowania dot. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku.

Jak poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej: – „Przesłuchanie odbyło się w siedzibie prokuratury, co jest regułą postępowań. Ta zasada jest praktykowana bez względu na to, jaką świadek pełnił bądź pełni publiczną funkcję. Wynika m.in. z konieczności bezpośredniego okazywania świadkom pozyskanych w toku śledztwa dokumentów. Również byłemu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej Bronisławowi Komorowskiemu prokuratorzy okazywali dziś dokumenty znajdujące się w aktach sprawy, do których świadek odnosił się, składając zeznania” – napisano w komunikacie.

Komorowski jest kolejną osobą wezwaną przez prokuraturę. Wcześniej zeznawali m.in. były premier Donald Tusk i ministrowie jego rządu: Ewa Kopacz, Radosław Sikorski, Krzysztof Kwiatkowski.

bt

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SławekStatecznik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Statecznik
Statecznik

PiS to organizacja SKOMPROMITOWANA.

Sławek
Sławek

Jedyną osobą odpowiedzialną za katastrofę smoleńską jest Jarosław K.