Komorowski o zaufaniu dla prezydenta Dudy. „Nie jestem bankiem, nie udzielam”

Komorowski o zaufaniu dla prezydenta Dudy. „Nie jestem bankiem, nie udzielam”

Były prezydent Bronisław Komorowski gościł dzisiejszego poranka w Radiu RMF FM. Ostro ocenił w nim prezydenturę Andrzeja Dudy i wyznał dlaczego nie zjawił się dziś na inauguracji drugiej kadencji tego prawicowego polityka.

 

Komorowski przyznał, że dołączył w ten sposób do opozycyjnego bojkotu imprezy. Przypomniał też, iż w ten sposób stronnictwa demokratyczne chcą pokazać, że nie ma ich zgody na łamanie zasad demokracji, praworządności i Konstytucji.

Z przykrością to stwierdzam, że bardzo trudno dzisiaj okazać jednocześnie szacunek dla urzędu głowy państwa i szacunek dla konstytucji, którą ta głowa państwa łamała” – dodał w rozmowie dla RMF FM były prezydent.

„Moja obecność byłaby wyłącznie dekorowaniem teatru pt. ‘udaję, że się zmieniłem’. Prezydent w moim przekonaniu powiedział wprost: ‘będę taki, jaki byłem do tej pory’” – kontynuował swój wywód na temat prezydenta Dudy Komorowski.

 

W dalszej części rozmowy stwierdził, że nie może dać kredytu zaufania Dudzie, bo „nie jest bankiem” (stanowiło to nawiązanie do wypowiedzi byłego  prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który przyznał, że daje mu minimalny kredyt zaufania). „(…) Mogę powiedzieć tylko tyle, że życzę panu prezydentowi, aby się uniezależnił od Jarosława Kaczyńskiego i PiS, szanował konstytucję” – powiedział Komorowski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na zakończenie były polityk z ramienia PO wyraził swoje poparcie dla ruchów tworzonych przez Hołownię (Polska 2050) i Trzaskowskiego (Nowa Solidarność). Zauważył, że być może to właśnie taka oddolna działalność przyczyni się do zwycięstwa nad PiS i stworzenia „wehikuł” dla ludzi o umiarkowanych poglądach.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
olanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olanna
olanna

„wyraził swoje poparcie dla ruchów tworzonych przez Hołownię (Polska 2050) i Trzaskowskiego (Nowa Solidarność). Zauważył, że być może to właśnie taka oddolna działalność przyczyni się do zwycięstwa nad PiS i stworzenia „wehikuł” dla ludzi o umiarkowanych poglądach.”
Całkowicie się zgadzam z Panem, Panie Prezydencie Komorowski!