Kompromitacja kandydatki PiS – nie wiedziała, ilu posłów i senatorów zasiada w parlamencie

Kompromitacja kandydatki PiS – nie wiedziała, ilu posłów i senatorów zasiada w parlamencie

Aktorce Dominice Figurskiej-Chorosińskiej nie wystarczają występy w serialach. Uznała, że będzie realizowała się w polityce. – „Od zawsze interesowałam się nie tylko polityką, ale w ogóle byłam takim działaczem, działaczką samorządową. Od wielu lat jestem zaangażowana w ruch pro life” – powiedziała w Radiu Zet Figurska-Chorosińska. Dodała, że obóz „dobrej zmiany” pokochała „miłością czystą”.

 

No i najpierw wystartowała z list PiS w minionych wyborach samorządowych – została radną sejmiku mazowieckiego. Na tym jednak nie poprzestała, postanowiła kandydować do Sejmu.

Jak się okazało, niezbyt dużo wie o polskim parlamencie. Zapytana w Radiu Zet, ilu posłów liczy Sejm, odparła: – „Nie powiem pani”. Podobna odpowiedź – okraszona przedziwnym uśmiechem – padła na pytanie o liczbę senatorów.

 

Z pytaniem o próg wiekowy kandydata na prezydenta Figurska-Chorosińska też nie potrafiła sobie poradzić. Najpierw odparła, że „70”, a po doprecyzowaniu, że chodzi o wiek, od którego można startować w wyborach prezydenckich odparła, że „18”. A próg ten wynosi w Polsce 35 lat.

Przy pytaniu o pierwszego niekomunistycznego premiera Polski kandydatka PiS odpowiedziała: „Olszewski”. Kiedy prowadząca rozmowę zasugerowała, że jednak chodzi o Tadeusza Mazowieckiego, Figurska-Chorosińska odparła, że jest to… „sprawa dyskusyjna”!

bt

Źródło: Radio Zet

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 września 2019 17:52

A ta durna wie, jak się nazywa?…

eugenia
eugenia
19 września 2019 19:13

i po co toto pcha się na afisz ?

smętek
smętek
19 września 2019 20:28
Reply to  eugenia

Co za pytanie. Zająć miejsce w sejmie i wykonywać instrukcje Kaczyńskiego, którego kocha czystą miłością.

Mieczysław
Mieczysław
19 września 2019 21:25
Reply to  eugenia

ŻENADA

Jacek Doliński
Jacek Doliński
19 września 2019 22:16

Kryterium doboru kandydatów na posłów PiS: kandydat powinien być wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć że kiedy prezes każe głosować „tak” (o czym centrala na Nowogrodzkiej zawiadamia stosownym SMS-em), należy nacisnąć zielony guzik, a jeżeli każe głosować „nie” (o czym… j.w.) – guzik czerwony. Natomiast nadmiar inteligencji dyskwalifikuje kandydata – bo jeszcze mógłby ocenić to, co wyprawia z polskim państwem prezes i w proteście przejść do opozycji.
P.S. W następnej kadencji, w ramach ulepszania komunikacji pomiędzy centralą a posłami, PiS rozważa zastąpienie SMS-ów MMS-ami przedstawiającymi zdjęcie guzika który należy nacisnąć.

Rafał P
Rafał P
20 września 2019 07:32

Prawdę mówiąc, to dlaczago miała by znać dokładną liczę p-osłów i senatorów? Kto to pamięta? Nie czepiając się konkretnych liczb, to te p-osły i senatory to mniej więcej tyle, co ich odpowiednicy w USraelu.
U nas jest 460 p-osłów i 100 senatorów, a w USraelu jest 435 „representatives” czyli p-osłów i 100 senatorów.
I to jest polska paranoja. USA są obszarowo 30 razy większe od Polski i 8.5 większe od Polski pod względem populacji.
Tak ostrożnie oceniająć, to tych p-osłów i senatorów powinno być 10 razy mniej.

Nutka
Nutka
20 września 2019 13:31

Oj tam, oj tam – a Becia to niby wiedziała, kiedy wstąpiliśmy do Unii? I co – jaka piękna kariera… 😀