Kompromitacja! Policja pilnuje kościołów i biur polityków PiS

Mateusz Damięcki: „Temu, co umrze bezpotomnie… Będzie pamiętać podłe czyny”

Onet poinformował, że policja jest masowo wysyłana do pilnowania przed demonstrantami kościołów rzymskokatolickich oraz biur polityków PiS.

Wynika to, rzekomo, z polecenia Komendanta Głównego Policji, który chce, by szczególnie pilnowane były biura polityków odpowiedzialnych za skierowanie wniosku o zbadanie przepisów dot. aborcji do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Problem ten szczególnie widoczny jest w Szczecinie, gdzie funkcjonariusze pilnują: „pałacu”  Dzięgi, siedziby PiS oraz pomników Jana Pawła II i Lecha Kaczyńskiego. Sytuacja ta, co trzeba podkreślić, nie odpowiada samym policjantom.

Generalnie policjanci są wkurzeni, że w dobie pandemii gania się ich do zabezpieczania protestów, budynków publicznych, siedzib partii, domów polityków, a teraz także kościołów. Biorą więc L4, żeby w tym nie uczestniczyć. Bo przecież oni też chcą chronić swoje rodziny przed koronawirusem. Poza tym niektórzy już teraz idą na zwolnienie chorobowe, by nie zostać zmuszonym do ochraniania Marszu Niepodległości w Warszawie, bo przecież wszystko wskazuje na to, że się odbędzie” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Onetu jeden z funkcjonariuszy.

 

Sama Komenda Główna Policji (to akurat nie powinno dziwić!) nie przyznaje się, że powierzyła policjantom tak absurdalne zadanie:

Nie wypowiadamy się na temat taktyki działań, co zawsze jest chronione ze względów bezpieczeństwa samych policjantów i metod działań, ale stałe zadanie to zapewniać porządek i bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. W gestii poszczególnych szefów jednostek jest, jakimi siłami dysponują i których policjantów do konkretnie określonych przez siebie zadań kierują. KGP w to nie ingeruje” – przekazał rzecznik biura prasowego przy KGP Mariusz Ciarka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
29 października 2020 23:23

Państwo PiS w pigułce.

A sami hierarchowie kościelni ochrony policji nie mają? Poza tym przecież Straż Narodowa ONR-u miała chronić pisowskie biura i mieszkania oraz kościoły. Na portalu SN na facebooku ogłaszali, żeby wpłacać im kasę na zakup: środków opatrunkowych, kamizelek kuloodpornych, krótkofalówek, lin, megafonów, sprzętu ochronnego i nagłaśniającego innego typu. Dosyć, że jeszcze nie podali zakupu broni, ale o nią chyba się nie martwią, bo Błaszczak zapewne ich odpowiednio uzbroi.

Dociekliwy
Dociekliwy
29 października 2020 23:33

„Kompromitacja!” – ??? CZYJA??? To nie pierwszy raz kiedy policja chroni kościoły, plebanie i to nie tylko związane z katolikami. Bywało, że ksiądz msze odprawiał, a obok w salce parafialnej siedzieli antyterroryści z długą bronią. Był rok gdy pilnie zabezpieczano synagogi i inne miejsca związane z Żydami. Setki policjantów zamiast spędzać Święta Bożego Narodzenia pilnowało tych miejsc. Zadowoleni nie byli, ale to ich praca. Kto dzisiaj da gwarancję, że nie znajdzie się jakiś czub prowokator i czegoś nie podpali albo wysadzi.
Ja widzę co innego. Kłamstwo ma krótkie nogi. Gdy związkowcy mówili, że brakuje policjantów to ministrowie i KGP oraz ich rzecznicy twierdzili, że ludzi nie brakuje, a będzie jeszcze więcej. Dawno temu słyszałem jak jeden z szefów żalił się, że nie ma ludzi na zabezpieczenie to usłyszał od przełożonego żeby sobie naru. . . .

Stary Wuj
Stary Wuj
30 października 2020 00:12

Świetny czas na włamy, napady rabunkowe itp. itd. Zobaczycie niebawem!

Zwinka
Zwinka
30 października 2020 01:56

Imperium Rydzyka też obstawiają ? Bo ten to dopiero ma nagrabione.