„Kompromitacja za pieniądze podatników. Dno”, czyli film PFN w rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz

Polska Fundacja Narodowa mistrzem w marnotrawieniu naszych pieniędzy

„Fundacja PFN w rocznicę wyzwolenia Auschwitz obi sobie kpiny kabaretowe z nieopisanego cierpienia milionów i zbrodni dokonanej na milionach. Wstyd za was, waszą głupotę i waszych przełożonych. Miało być dobre imię Polski – jest najgłupsza twarz Polski” – tak podsumował jeden z internautów najnowszą „produkcję” tej Fundacji.

 

„Rozmowa wielkich sojuszników: komunisty i nazisty. A dwa lata później pokłócili się o to, kto zabił więcej ludzi” – tak filmik anonsowała na Twitterze PFN. W nagraniu przedstawiono internetową rozmowę między Hitlerem a Stalinem, w której pojawiła się np. taka oto kwestia: Stalin mówi do Hitlera: „pokażę Ci fajny las obok Katynia”… Filmik został przygotowany przynajmniej w trzech wersjach językowych – po polsku, angielsku, rosyjsku.

„Mistrzowie w trwonieniu publicznych k**wa pieniędzy”; – „Tak mały Kazio promuje wizerunek Polski. Na radosną twórczość tego towarzystwa idzie gruba kasa z naszych kieszeni”;

– „Kompromitacja za pieniądze podatników. Dno”; – „Skasujcie to badziewie jak najszybciej, nie promujecie Polski tylko ją ośmieszacie”; – „A pani poseł Lichocka napisała, że „Dobre!”. Co oni mają w głowach” – pisali oburzeni internauci.

 

Zdumienia i niesmaku najnowszym produktem PFN nie kryli też dziennikarze. – „Chyba najtęższe umysły z samego Studia YaYo pracowały latami nad taką bombą, żeby odpalić ją akurat przy okazji tak ważnej rocznicy” – Szymon Krawiec z „Wprost”. – „Wyobraźcie sobie, że gdzieś jest jakaś grupa ludzi, która to: a) wymyśliła, b) zleciła, c) sprawdziła wykonanie i d) potwierdziła, że to jest dokładnie to, czym ma się zajmować dysponująca publicznymi środkami fundacja rzekomo dbająca o wizerunek Polski poza granicami kraju” – Jakub Krupa. – „Wszystko mnie boli na myśl, że z moich podatków powstaje to coś” – Wojciech Szacki z „Polityki”.

„Polska Fundacja Narodowa skasowała tweety obrażające pamięć o ofiarach II wojny światowej. Zapłaciliśmy za to pewnie z pół miliona dolarów i najedliśmy się wstydu przez pół godziny. Jako że PFN jest w Polsce nie do ruszenia, cieszmy się chociaż z tego” – poinformował Janusz Schwertner z Onetu. Jeden z internautów Paweł Tamioła zrobił jednak tzw. zrzut z ekranu.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
23 stycznia 2020 19:13

Fajnie. Z 6 milionów na to poszło. Suweren tego właśnie oczekuje od swojej fundacji?

Zwinka
Zwinka
24 stycznia 2020 02:02

Poziom dostosowany do odbiorców. PiScopolo, Zenek, majteczki w kropeczki. Taka gmina.

Maja
Maja
24 stycznia 2020 06:56

Na pewno wśród wyborców PiS wielu jest zachwyconych.

Waldemar
Waldemar
24 stycznia 2020 11:11
Reply to  Maja

I tu jest właśnie clou programu., a właściwie propagandy tego obozu. Zero inteligencji i rozwagi, jazda pijanego Kazia po zagrodzie. Pan wiceminister ma sędziów w nosie, Komisja Wenecka przybyła nielegalnie i pan minister wystawił jej dwóję, fundacja wypuszcza materiały w języku raczej obcojęzycznym albo komiksowe bzdety na poziomie podstawówki, Zenek Martyniuk jest niemal Pendereckim. Ten kompromitujący chaos daje do strawienia PiS swoim wyborcom. Widać, ocenia ich inteligencję swoją miarą.

wojtek
wojtek
24 stycznia 2020 09:55

za 6 mln to sie robi cały film, a nie „reklamówkę”.

Nutka
Nutka
24 stycznia 2020 13:35
Reply to  wojtek

Wojtuś, a kto bogatemu (czyt. PiSowi) zabroni? Przecież te pieniądze zostały „dobrze ulokowane” (czyli trafiły we „właściwe ręce”)….