Kompromitujące wpisy na Fb ujawnił pomysłodawca filmu o środowisku antyszczepionkowców

Liderka antyszczepionkowców prawomocnie skazana za pomówienie lekarza

„… antyszczepionkowcy na zamkniętych grupach facebookowych nawołują do linczu na lekarzach, nawoływali niedawno do tego, żeby zlinczować panią ordynator, dosłownie pobić, szykowano dla niej szubienicę” – mówił ceniony pediatra Dawid Ciemięga w rozmowie z INNPoland.pl. Taki jest efekt rozprzestrzeniających się w mediach społecznościowych fałszywych informacji dotyczących szczepień.

Medyk zainspirowany dokumentem Tomasza Sekielskiego, wpadł na pomysł nakręcenia dokumentalnego filmu edukacyjnego demaskującego środowisko antyszczepinkowców, z nadzieją, że obejrzą go inni lekarze i poznają rzeczywistą skalę problemu. W efekcie będą chcieli się z nim na poważnie mierzyć.

Lekarz ujawnił przy tym na Facebooku wpisy antyszczepionkowców z zamkniętych forówi i to, że Justyna Socha szefowa StopNOP skrzykuje swoich popleczników do zablokowania zbiórki na film, który ma zdemaskować mity, jakimi obrosło środowisko antyszczepionkowców.

„Namawia w tym celu ludzi na zamkniętych grupach aby poświadczali nieprawdę. Moja zrzutka jest legalna i rzetelnie opisana, nie zawiera nieprawdziwych informacji ani jakichkolwiek treści związanych z mową nienawiści. Zostało to zweryfikowane przez portal zrzutka.pl, który jest zasypywany dziesiątkami niepotrzebnych zgłoszeń, wśród których są treści obraźliwe i agresywne” – napisał Dawid Ciemięga.

/j/

Źródło: INNPoland

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JadwigaBartAgnieszkaJagaKatrina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paragraf22
paragraf22

Prymitywna socha ciągnięta przez woły.

Katrina
Katrina

Ceniony pediatra – Ciemięga. Prof . Jaskowski świetnie go opisał

Jaga
Jaga

Co za absyrd. Zamknietych grup nie ma a Pan dr nawolywal do nienawisci w poscie o ktorym sam przyznaje ze go usunal

Agnieszka
Agnieszka

Dr Ciemięga nie jest pediatrą. Jest w trakcie specjalizacji. Taka informacja jest na jego stronie na znanym lekarzu.

Bart
Bart

Normalnie powiedziałbym: ok. niech nie szczepią dzieci, najwyżej nie przedłużą gatunku. No ale oni przyczyniają się też do zachorowań osób, które niczym nie zawiniły. Antyszczepionkizm powinien być zwalczany, tak samo jak zwalcza się choroby, które przez nich się szerzą.

Jadwiga
Jadwiga

A w jaki sposób się przyczyniają ??