Kto mógł dać swoje błogosławieństwo Bielanowi?

Komu może być nie na rękę przegrana Bielana?

Trwa w najlepsze wojenka w partii Jarosława Gowina i, obserwując ją, trudno nie zadać sobie pytania, kto tak naprawdę za nią stoi?

Oficjalnie mówi się, że to samodzielna decyzja Adama Bielana, ale wielu ma co do tego spore wątpliwości.

Wskazują oni palcem na konkretną osobę, który dała Bielanowi zielone światło. To Kaczyński, który „(…) wiedział, że będzie taka próba. Adam Bielan wprowadził jednak Jarosława Kaczyńskiego w błąd. Zapewniał go, że jest w stanie zgromadzić wokół siebie grupę posłów i stworzyć kolejne ugrupowanie w ramach Zjednoczonej Prawicy„.

Niestety, Bielan się nieco przeliczył, bo poza Kamilem Bortniczukiem i Jackiem Żalkiem, poparło go kilku tylko kolegów partyjnych.

Myślę, że dla prezesa akurat Bielan byłby znacznie wygodniejszym koalicjantem, bo Gowin jednak od czasu do czasu się stawia, ale cóż … Porozumienie pozostało wierne swemu dotychczasowemu szefowi, więc i Kaczyński musiał potwierdzić w piątek ważność umowy koalicyjnej na starych zasadach i w starym składzie.

Komu może być nie na rękę przegrana Bielana?

A Bielan? Albo się ukorzy i wróci do Porozumienia z podwiniętym ogonkiem albo poszuka swego miejsca w PiS-ie, choć nie wiadomo czy tam, starzy wyżeracze pozwolą mu rozwinąć skrzydła.

Komuś żal Bielana i Borniczuka?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
7 lutego 2021 11:12

Ogólnie to wojenki na prawicy interesują mnie jak zima roku poprzedniego. Ale widać wyraźnie że prezes maczał palce w próbie usunięcia Gowina,ktory jest zbyt samodzielny. I zamiast jednej kanapowej partyjki będą dwie.

druh Marek
druh Marek
8 lutego 2021 11:43
Reply to  Marek

A ja uważam ,że każda wojenka w obozie władzy-” wróg naszego wroga jest naszym sprzymierzeńcem”-przybliża nas do dnia, kiedy odzyskamy normalność. Dlatego kibicuję: Gowinowi, Sośnierzowi, prof.Maksymowiczowi, M.Sroce i kilku jeszcze innym, mającym trochę odwagi i odpowiedzialności, za losy narodu który ich wybrał, by nie zwątpili, by nie dali się upokorzyć Kaczyńskiemu i Bielanowi.

Zwinka
Zwinka
7 lutego 2021 12:43

Jak to, kto. Pisowski Srebrny Cielec. A Srebrnego Cielca błogosławi toruński Złoty Cielec. Taka to w Wolsce jest kolejność dziobania.

smętek
smętek
7 lutego 2021 17:13
Reply to  Zwinka

Cyniczne staruchy decydują o Polsce!

Jantar
Jantar
7 lutego 2021 13:35

Pani Tamaro, moją opinię napisałam już w komentarzu do artykułu „Gowin wyciął swoich wrogów…”. Wywiązała się tam także dyskusja z innymi forumowiczami. Nie chcę kopiować tych wpisów tutaj, bo zdania nie zmieniłam.

Jest oczywistą oczywistością, że za całym tym bałaganem stoi Zbawca Narodu. Pardon, Emerytowany Zbawca Narodu. Jest też oczywistą oczywistością, że Gowin bardzo zawadza Zbawcy, bo już kilka razy mu brykał, kilka razy nie zagłosował za czymś, na czym Zbawcy bardzo zależało, a co więcej, nie zagłosowali też posłowie Gowina. I co gorsza Zbawca nie mógł ich ukarać, jak to zrobił ze swoimi. Jest też oczywistą oczywistością, że Zbawca jest mściwym skurw…, a wszyscy doskonale znamy powiedzenie, że „zemsta najlepiej smakuje podana na zimno”, co oznacza uderzenie w najmniej spodziewanym momencie. Tyle dodatkowej odpowiedzi na tytułowe pytanie 🙂

smętek
smętek
7 lutego 2021 17:32

Szanowne Panie, jakie znaczenie dla nas wszystkich ma to kto rozkręcił tę karuzelę? Rzeczywistość skrzeczy a my zastanawiamy się, który stary cynik bawi się naszym kosztem.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
7 lutego 2021 18:44
Reply to  Jantar

Gowin to najporządniejsza kanalia w PiSim towarzystwie.

Maciek123454321
Maciek123454321
7 lutego 2021 18:31

Zapomniałem o tej kanalii żalku. Cały czas miałem w tyle głowy, że ta białostocka gnida jest od ziobry.