Koncert papieski na 300 osób, pomimo pandemii, odbędzie się

Koncert papieski na 300 osób, pomimo pandemii, odbędzie się

TVP i władze Wadowic szykują koncert ku czci papieża Jana Pawła II na 300 osób. Wydarzenie muzyczne odbędzie się w tę niedzielę i wezmą w nim udział gwiazdy, tj.: Piotr Cugowski, Arka Noego, Golec uOrkiestra i Łukasz Zagrobelny.

 

Kierownik wydziału ds. promocji w gminie Wadowice, Małgorzata Targosz-Storch, w rozmowie z Radiem Zet przyznała, że zorganizowanie koncertu jest zupełnie legalne. „To wydarzenie religijne, a świadczy o tym m.in repertuar poświęcony Janowi Pawłowi II” – stwierdziła wadowicka urzędniczka. Czy na pewno?

Obostrzenia mówią, że wydarzenia, takie jak koncerty na świeżym powietrzu, w strefach żółtych i czerwonych mogą być organizowane maksymalnie do 100 osób. Wskazują też na obowiązek zakrywania ust i nosa przez ich uczestników.

 

Czy wiec na pewno zorganizowanie takiego wydarzenia jest zgodne z prawem? Najwidoczniej Kościół katolicki i TVP są w naszym kraju bardzo uprzywilejowane… Wspomniany koncert transmitowany będzie na antenie TVP 1.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wadowice są rodzinnym miastem i miejscem dorastania świętego Karola Wojtyły. W maju br. przypadła 100. rocznica urodzin pochodzącego z Polski Ojca Świętego.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
16 października 2020 21:11

Prokatolski pisowski rząd udzielił dyspensy bo to najsłynniejszy polski watykaniec.

Agnieszka
Agnieszka
16 października 2020 21:28

Te papieskie brednie i indoktrynacja sa juz nudne. Zajmijmy sie nauka a nie modlami.

greg
greg
17 października 2020 05:58

Chyba nie jest trudno zauważyć, że dla pisowatych nic lepszego od epidemii nie moglo się wydarzyć. Zatem w ich interesie jest by trwała jak najdłużej i wygląda na to, że robią co mogą.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 października 2020 09:35

Nie będę oglądał, bo boję się, że zaraza wypełźnie z telewizora. Na pisowską zarazę nie pomogą ani maseczki, ani dezynfekatory.

Kim
Kim
21 października 2020 06:37

Jeśli chodzi o wykonawców, którzy zgodzili się na udział, mam jedno słowo – wstyd. Co do widowni – popieram, niech się zakażają, tylko proszę ich jakoś wyraźnie oznakować (może jakieś naklejki na czole), żeby zdrowi ich omjali w bezpiecznej odległości.