„Kończy się okres niezdolności do chwały”

Gen. Nosek: „Macierewicz przeraża mnie jako szef MON"

W Gdyni odbyły się uroczystości z okazji 99 rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej. Zaszczycił je swoją obecnością Antoni Macierewicz. „Kończy się okres beznadziei i kończy się okres niezdolności do chwały oraz skutecznego działania polskiej Marynarki Wojennej” mówił pan minister, co wyraźnie sugeruje, że wcześniej było źle, a teraz, gdy on jest szefem resortu, wreszcie jest tak, jak powinno.

Odbyła się ceremonia podniesienia bandery na najnowocześniejszym niszczycielu min, ORP Kormoranie. Antoni Macierewicz wygłosił przemówienie, biorąc na swoje barki całkowitą zasługę za pomysł i budowę tego okrętu. „To pierwszy okręt, z którego może być dumna Rzeczpospolita, z którego może być dumna Marynarka Wojenna, może być dumna stocznia Shipbuilding, która pokazała jak skutecznie można budować okręty. Mieliśmy dzisiaj zaszczyt podnieść banderę na najnowocześniejszym okręcie Marynarki Wojennej, otwierając nowy okres w jej historii”. Obiecał też, że wkrótce kolejne dwa okręty zostaną zakontraktowane, rozpocznie się budowa okrętów podwodnych i Ratownika, a Polska Marynarka Wojenna będzie nowoczesna i zagwarantuje pełne bezpieczeństwo na Bałtyku.

Jakoś zapomniał pan minister wspomnieć, że ORP Kormoran to jednak tak nie do końca jego dzieło. Mało tego, wcześniej pomysł jego budowy został ostro przez PiS skrytykowany. Były minister obrony, Tomasz Siemoniak przypomniał o tym, wrzucając na Twitterze zdjęcie z adnotacją „Sabotażyści z MON nie skasowali ze swojej strony zdjęcia z września 2013, gdy z @donaldtusk rujnujemy Marynarkę Wojenną podpisaniem umowy na nowoczesne niszczyciele min:) Pierwszy „Kormoran” od dziś w służbie!”

Nie pierwszy raz Antoni Macierewicz mija się z prawdą i zapewne nie ostatni. No chyba, że potwierdza się krążące plotki i nie znajdzie się dla niego miejsce w zrekonstruowanym rządzie.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o