Konfederacja chce odwołać Czarzastego i składa zawiadomienie do prokuratury

Konfederacja chce odwołać Czarzastego i składa zawiadomienie do prokuratury

Mamy do czynienia z sytuacją niecodzienną. Wysoki funkcją w Sejmie polityk nazywa wkroczenie do Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości, wyzwoleniem – powiedział Krzysztof Bosak na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie. Politycy Konfederacji zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

O co chodzi? Otóż wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty na antenie TVP Info, w rozmowie pod koniec listopada powiedział, że Polska zawdzięcza wyzwolenie radzieckim żołnierzom. Oburzona tą wypowiedzią Konfederacja podjęła decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. – „U nas propagowanie ustrojów totalitarnych jest przypomnę przestępstwem nie tylko kodeksowym, ale i konstytucyjnym” – stwierdził z kolei Grzegorz Braun na wspomnianej konferencji prasowej.

Wniosek o odwołanie wicemarszałka określił jako – w tej sytuacji – „logiczny”. Krzysztof Bosak, uzasadniając reakcję swoja i partyjnych kolegów, przytoczył także definicję słowa „wyzwolenie”. – „Wyzwolenie” to kres niewoli, odzyskanie niepodległości. „Wyzwolić” oznacza przywrócić wolność, niezależność. Ci, którzy walczyli pod hasłami wolności i niepodległości musieli przez kolejne wiele lat ukrywać się w lasach – przypominał. Jego zdaniem, słowo to użyte zostało przez polityka lewicy błędnie.

 

Konfederacja (ustami Sławomira Mentzena) podkreśla, że „wszyscy trzej liderzy Lewicy okazują jawną sympatię do komunizmu”. Dowody? Analiza wypowiedzi, przytoczona wyżej, a nawet … zdjęć zamieszczanych w sieci przez lewicowych polityków!

Otóż „Robert Biedroń robił sobie zdjęcia, gdzie na jego lodówce były magnesy z Che Guevarą, czy też odpowiedzialnym za śmierć milionów osób, przewodniczącym Mao. Adrian Zadberg robił sobie zdjęcia w koszulce z Karolem Marksem” – emocjonował się polityk. Mentzen jest przekonany, że „ewidentnie do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące. Wielkim nieszczęściem jest to, że głosami posłów PiS, jeden z tej trójki, czyli Włodzimierz Czarzasty, został wicemarszałkiem Sejmu” – podkreślił.

Czy teraz będziemy cenzurować własne lodówki?

mpm

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
WitoldBartGooolawajzsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

To są typy psychopatyczne. A tak merytorycznie – jeżeli ktoś nas ratuje od fizycznego unicestwienia, a potem zakuwa w kajdany, to czy mimo wszystko nie należy nazwać go wyzwolicielem? A jak nazwiemy żołnierzy sowieckich, którzy ocalili Kraków od całkowitego zniszczenia? A tych, którzy wkroczyli do obozu w Oświęcimiu? Panowie z Konfederacji, trochę umiaru. Zniewolenie a fizyczna zagłada…… no, jednak jest jakaś różnica.

Bart
Bart

Działalność sowietów w Polsce jest trochę mniej oczywista, dla Brauna na pewno ocena tego jest intelektualnym przeciążeniem.
Nawiasem mówiąc, widać że V-a kolumna PiS działa coraz aktywniej. W Sejmie, ale i na naszym forum

Vojt
Vojt

Buli?. Ma boleć, na pohybel czerwonym !!!

Rafał P
Rafał P

Ja pindolę. Kiedyś polactwo procesowało się „o miedzę”. Teraz to już o czysto wyimaginowane sprawy. No to i nic dziwnego, że kasta prawnicza rozrasta się do monstrualnych rozmiarów. Ktoś musi się tymi pierdołami, czyli z angielska trumpami, zajmować.

Mietek
Mietek

Nie będzie czerwony komuch pluł nam w twarz. Brawo Braun !!!!

smętek
smętek

A kto takim odpadom atomowym jak Grzegorz Braun dał prawo chodzenia po ulicach mojego miasta. Został wybrany do sejmu niech więc w tym budynku i hotelu sejmowym urządza spotkania. W czasie wolnym od obrad sejmu wynocha do okręgu wyborczego a którego został wybrany. Warszawa doznała już wielu upokorzeń i koniec z tym.

Goool
Goool

Bujaj się słoiczku.

Grzegorz
Grzegorz

Jeśli nie wojska radzieckie nas wyzwoliły to wyzwolił nas Lech Wałęsa!Czas zmienić historię.

smętek
smętek

Przecież Polskę wyzwolili bracia Kaczyńscy, Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Ci dwaj pierwsi to już w bitwie pod Grunwaldem wykazali się męstwem. Ten który jeszcze żyje doznał kontuzji kolan w czasie potyczek i poza wszelkimi kolejkami musiał być ratowany w terminie jakiego zażądał.

awajz
awajz

nawiedzeni nie mają pomysłu na Polskę to szukają awantur, rasiolstwo takie jest.

Witold
Witold

Wiemy wszyscy, że narzucenie Polsce ustroju komunistycznego było nową niewolą i nikt tego chyba nie neguje. Ale wypędzenie Niemców po latach brutalnej i morderczej okupacji było wyzwoleniem. Z dnia na dzień ludzie przestali się bać wyjść na ulice, ukrywający się, mogli wyjść z kryjówek. Natychmiast niemal zaczęły funkcjonować polskie szkoły średnie, wczesnej zakazane, Polska ponownie mogła oficjalnie nazywać się Polską, po tym, jak zadeklarowano, że już nigdy nie odrodzi się. Pamiętam, chociaż bylem dzieckiem, tłumy ludzi wiwatujących na cześć polskich żołnierzy wjeżdżających na czołgach z białymi orłami. I nikt nie protestował, że te orły były bez korony. 17 stycznia 1945… Czytaj więcej »