Konfederacja chce unieważnić wybory. „To największy zamach na wolność po 1989 roku”

Konfederacja chce unieważnić wybory. "To największy zamach na wolność po 1989 roku"

Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować” – powiedział Robert Winnicki.

 

Jak twierdzą politycy związani z tą koalicją, przed wyborami parlamentarnymi 2019 kandydaci Konfederacji byli pomijani w mediach publicznych. W trakcie trwania kampanii wyborczej informacje dotyczące tego komitetu nie były publikowane w programach TVP.

„Wiadomości” TVP przegrały także proces wytoczony w trybie wyborczym i sprostowały sondaż, w którym Konfederacja przekroczyła pięcioprocentowy próg wyborczy co wcześniej zostało na antenie tej stacji pominięte. Niezadowoleni prawnicy komitetu złożyli kolejny pozew i … ponownie wygrali. Tym razem jednak, publiczny nadawca nie wykonał wyroku.

 

W sobotę, w trakcie trwania ciszy wyborczej TVP miała pokazać sześć sondaży, z których wynikało, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy. „Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego” – przekonywał Michał Wawer, radca prawny i polityk Konfederacji.

Ponieważ TVP nie zastosowała się do wyroku sądu, działacze Konfederacji złożą do Sądu Najwyższego protest wyborczy, w którym będą domagać się unieważnienia wyborów. „To największy zamach na wolność po 1989 roku. Będziemy wracać do tej sprawy i przekażemy ją do odpowiednich organów” – kategorycznie stwierdził Robert Winnicki. Według prawnika, gdyby telewizja publiczna „wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki”, wynik jego ugrupowania byłby lepszy.

Przypomnijmy, że ostatnie wybory parlamentarne zakończyły się dla Konfederacji sukcesem. Kandydaci tego komitetu, z godnie z sondażami przekroczyli, próg wyborczy i zdobyli 6,81 proc. głosów, co przełożyło się na 11 mandatów poselskich.

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WitoldMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Gdyby nie to, ze poglądy członków konfederacji uważam za bardzo bliskie faszystowskim i dodatkowo uważam ich za ludzi działających na zlecenie sił rosyjskich to po takiej akcji dostaliby mój głos. Dlaczego? Bo TVP wielokrotnie łamała swój statut, prawo i w tych wyborach nie działała na rzecz demokracji i protest jest zasadny., a wybory zmanipulowane. Protest taki powinna złożyć opozycja, a nie ta partia antydemokratyczna jaką jest konfederacja. Oczywiście jasne jest, że to tylko jasełka, medialne krzykactwo dla krzykactwa, bez szans na realny efekt. Chyba, że to coś więcej i pis rękami konfederacji chce powtórki licząc, że uda się lepiej za… Czytaj więcej »

Witold
Witold

To wielki wstyd, ze w kraju tak tragicznie doswiadczonym, jak Polska, moze w ogole dochodzic do glosu partia taka, jak ,Konfederacja, o wyraznych zapedach rasistowskich