Konfederacja straciła subwencję przez 307 zł. SLD upiekła się pomyłka za… 5 mln

Konfederacja straciła subwencję przez 307 zł. SLD upiekła się pomyłka za… 5 mln

Wraca sprawa subwencji budżetowych dla partii politycznych. Okazuje się, że SLD nie podało w sprawozdaniu dla PKW 5 milionów kredytu w partyjnych przychodach. Błąd ten mógł kosztować ugrupowanie naprawdę poważne straty, ale PKW jednak oszczędził tę partię i zdecydował o nieodrzuceniu sprawozdania socjaldemokratów.

 

Kredyt uwzględniono w załącznikach do sprawozdania finansowego. Z powodu niezawinionej pomyłki pracownika odpowiedzialnego za sporządzenie ostatecznej wersji sprawozdania informacji tej zabrakło jedynie w głównym dokumencie. Brak ten uzupełniliśmy na prośbę PKW” – wytłumaczył Marcin Kulasek z SLD.

Błąd ten, hipotetycznie mógł kosztować partię całkowitą utratę subwencji. Ugrupowanie, mimo to, otrzyma kolejne transze wpłat ze Skarbu Państwa. Lewicowcy mają corocznie dostawać aż 11,5 milionów złotych.

 

Luksusu otrzymywania takich pieniędzy nie mają ultraprawicowcy z Konfederacji. Nacjonaliści zostali pozbawieni subwencji po tym, gdy PKW wykryło w ich sprawozdaniu błąd warty zaledwie 307 złotych (sic!!!). Tyle kosztował baner, który pochodził z poprzedniej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego – widniał na nim bowiem slogan „Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W nowym sprawozdaniu należało rozliczyć się już z kampanii wyborczej do Sejmu. „PKW uznała, że komitet wyborczy Konfederacji bezprawnie zainkasował korzyść od innego komitetu Konfederacji, zawiązanego na potrzeby wyborów europejskich, w związku z czym sprawozdanie zostało odrzucone. Partia straciła całą subwencję, która wynosiła prawie 7 mln złotych rocznie” – podaje „Fakt”.

Czy obydwa ugrupowania zostały potraktowane w ten sam sposób…?

/nt/

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o