Konfederacja zapowiedziała, że jej posłowie nie założą maseczek na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Ważny gest Zielonych. Odmowa udziału w zaprzysiężeniu i list otwarty do Andrzeja Dudy

Udział w Zgromadzeniu Narodowym dot. inauguracji drugiej kadencji prezydenta Dudy zapowiedzieli już posłowie skrajnie prawicowego ugrupowania Konfederacja. Podkreślili przy tym, że nie mają zamiaru założyć maseczek ochronnych, które nosi się w obawie przed zakażeniem siebie (i innych) śmiercionośnym koronawirusem.

 

Jakub Kulesza z Konfederacji w rozmowie z dziennikarzami zapowiedział, że Kancelaria Sejmu RP nie ma prawa zmusić posłów do noszenia maseczek. Wspomniany organ odpowiedzialny jest za zorganizowanie wydarzenia.

Kulesza powołał się na stanowisko Ministerstwa Zdrowia sprzed kilku miesięcy. Zakładało ono, iż zdrowe osoby nie muszą nosić maseczek ochronnych.

 

Posłowie powiedzieli dziennikarzom Radia RMF FM, że nie zmienią zdania i nie założą maseczek nawet jeśli będzie ich do tego zmuszała Straż Marszałkowska. Wszystko zależy już teraz od stanowiska marszałek Sejmu Elżbiety Witek (PiS), która może polecić funkcjonariuszom stosowne działania względem parlamentarzystów nieposiadających na swoich twarzach maseczek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na obowiązkowe noszenie maseczek podczas uroczystości inauguracyjnych prezydenta uwagę zwrócił m.in. Jarosław Pinkas, szef GIS-u w swoch zaleceniach dla Sejmu. Czy maseczki staną się teraz kolejnym punktem spornym polskiej polityki…?

/nt/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
4 sierpnia 2020 17:49

Polityczna amatorszczyzna ściga się na głupotę. PiSu jednak nikt nie dogoni.

HerodAntypis
HerodAntypis
4 sierpnia 2020 19:47
Reply to  Zwinka

Dla mnie to ciekawa prowokacja. Jeśli PiS to zignoruje, to okaże słabość wobec konfy. Jeśli porwie się na wymuszenie posłuszeństwa i ich nie wpuści – osłabi wątłą frekwencję.

Marek
Marek
4 sierpnia 2020 20:43

Mam nadzieję, że zrobią co obiecują i, że dzięki temu będzie można postawić zarówno im jak i kancelarii sejmu zarzut. Z dziką chęcią zobaczę jak kolejny raz rzecznik pisu nadkom. Sylwester Marczak (to nie pomyłka) będzie udowodniał, że czarne jest białe i, że nic się nie stało.

Bart
Bart
5 sierpnia 2020 09:18

Szanse na zarażenie elekta rosną. A razem z nim prawicowych posłów. Kto wie, może ich wreszcie ubędzie?

Irena
Irena
5 sierpnia 2020 16:25

Ciekawi mnie na co będzie przysiegal elekt……na Konstytucje ….już przez niego zlamana……czy na Biblie , której nie przestrzega !!!

Kundzia
Kundzia
5 sierpnia 2020 18:34
Reply to  Irena

Przysięgać bedzie na wiernosć swojemu przywódcy któremu od 5 lat jest bezgranicznie posłuszny.Na nic innego go nie stać.