Konferencja wstydu i żenady.

Konferencja wstydu i żenady

Długo oczekiwana konferencja polskiego episkopatu na temat pedofilii już za nami. Z zebranych danych wynika, że w latach 1990 – 2018 w diecezjach i zakonach na terenie całej Polski działało 382 księży pedofilii, a ich ofiarami było 625 osób. Liczby szokują, choć to, co dalej miało miejsce na konferencji wzbudziło ogromny niesmak. To był prawdziwy spektakl hipokryzji, ogromnej buty i całkowitego braku pokory wobec pokrzywdzonych przez duchownych pedofilów dzieci.

Arcybiskup Stanisław Gądecki dosłownie popłynął, usiłując przykryć pedofilię w kościele seksualizacją dzieci poprzez edukację seksualną. Jak stwierdził, tworzy się programy seksualizacji dzieci, aby jak najwięcej zarobić na środkach antykoncepcyjnych i puścić w ruch życie seksualne. A z drugiej strony jest atak na to, co doprowadziło do późniejszego przestępstwa. To jest prostackie wytłumaczenie, ale z jednej strony jest ogromny przemysł, który pompuje stronę seksualną, a z drugiej strony od razu pałką w głowę tych, którzy się poddają temu przestępstwu”.

Starał się też odwrócić uwagę od problemu molestowania seksualnego w obrębie kościoła, mówiąc o innych obszarach, na których krzywdzi się dzieci, czyliturystyce seksualnej, handlu organami, zmuszaniem dzieci do tego, aby były żołnierzami. Dziecko jest bezbronne. Powinniśmy wrócić do istoty problemu, a nie marginalnego problemu jakim jest pedofilia. Stąd też jest to problem znacznie szerszy, aniżeli tylko pedofilia i dopóki poważnie się nie podejdzie do całego problemu, to będziemy uspokajać sumienia, że to jest kwestia tylko tych efebofilów czy pedofilów i poza tym wszystko jest w porządku”.

Stanisław Gądecki nie ukrywał, że pedofilia to zjawisko, które dotyczy całego świata, a skoncentrowanie się w tym przypadku tylko na kościele to nic innego jak bezpardonowy atak, w którym chodzi przede wszystkim o to, by poderwać autorytet Kościoła i doprowadzić do tego, ażeby zaufanie wiernych do samej hierarchii zostało zniszczone”.

Znacznie dalej w swoich przemyśleniach poszedł abp Marek Jędraszewski. Uznał, że w przypadku pedofilii w kościele nie można stosować określenia „zero tolerancji”, bo kojarzy się ono jednoznacznie z totalitaryzmem. Przecież kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami stosował wobec nich „zero tolerancji”, w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancji wobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki, a może nawet setki milionów ofiar”.

Pochylił się też z troską nad ciężkim losem duchownych pedofilów, którym należy, a wręcz trzeba, okazać miłosierdzie. Oczywiście, kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, ale musi także zgodnie z tym, czego uczył nas Jezus, wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom, jeśli oni chcą podjąć nowe życie, szczerze żałują i dążą do wewnętrznego nawrócenia. To jest przesłanie ewangelii, któremu Kościół musi być przede wszystkim wierny”.

No cóż, widać, że hierarchowie kościoła nie wyciągnęli żadnych wniosków z tej trudnej lekcji. Wciąż idą w zaparte, wciąż szukają winnych, ale poza swoim środowiskiem. Przyparci do muru, niechętnie przyznają, że coś jest na rzeczy, ale na wszelkie sposoby próbują zminimalizować ten skandal. Wciąż nie stać ich, by wyrazili swoje wsparcie dla ofiar kolegów pedofilów. Wciąż próbują nam wmówić, że tak naprawdę to nic się złego nie stało.

Bardzo dobrze podsumował tę konferencję jeden z internautów. Napisał, że, „nigdzie, na całym świecie kk sam, dobrowolnie, nie przyznał się do tych wszystkich zbrodni na dzieciach. Nigdzie też dobrowolnie nie zadośćuczynił. Ale lawina ruszyła i powoli się rozpędza. Zmiecie ich, tak jak to się stało w Hiszpanii czy Irlandii. Zostaną tylko opustoszałe kościoły i snujący się po nich frustraci w kieckach, do końca przekonani, że są boskimi pomazańcami. Oni to już wiedzą, ale nie przyjmują do wiadomości. Generalnie ohyda, smród i zgnilizna. Aż chce się powiedzieć: tak trzymać, panowie, jesteście na dobrej drodze…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
GOŚZwinkaJacek DolińskiAdamtomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

Taa,zagotowało się we mnie.Niebawem usłyszymy,że to dzieciaki wykorzystały księży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!P Y C H A ,C Y N I Z M ,A R O G A,N C J A………..itp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jak to było…….polska tajemnica wiary-OJRO,FUNTY I DOLARY.Pozdrawiam

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oczywiście, to ci „seksualizowani” od kolebki uwodziciele w krótkich spodenkach i spódniczkach są wszystkiemu winni, a biedni duchowni w swej ludzkiej słabości ulegają zakusom małoletnich sług szatana. I to IM trzeba okazać miłosierdzie. Tfu! Jasna cholera! Bebechy się wywracają od tej hipokryzji. Jak długo jeszcze? Rzygać się chce.

Zwinka
Zwinka

O tym, że to dzieci dobierają się ksieżulkom pod sukienki wiemy już od dawna. Od niejakiego Michalika.

Ann
Ann

Trzymajmy dzieci z daleka od kleru, niech do mszy służą I w chórze śpiewają emeryci i emerytki!!!

Marek
Marek

Ta konferencja to tylko potwierdzenie tezy że polski kościół katolicki nie ma nic wspólnego z kościołem gdzie głową jest papież Franciszek! Panowie biskupi nauki i zalecenia papieskie mają głęboko w ……. i nic naprawdę nic się nie zmieni jak na zbitą buzię papież nie wyrzuci 90% biskupów i arcybiskupów z polskiego episkopatu. Ta konferencja to było w wykonaniu biskupów żenujące widowisko, do którego niestety dołączyli politycy prawicy. Niestety sojusz „ołtarza z tronem” trwa w najlepsze I ta mowa o „marginesie marginesu” jest śmieszna.. Co na to wierni? I to jest najważniejsze.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Najlepsze potwierdzenie powyższej tezy to stosunek polskiego episkopatu do zwołanej przez papieża Franciszka konferencji biskupów ws. pedofilii, która miała miejsce w Watykanie pod koniec lutego. Szef KEP abp. Gądecki dyplomatycznie zachorował i wysłał swego zastępcę, abp. Jędraszewskiego. Jędraszewski demonstracyjnie opuścił nabożeństwo pokutne kończące obrady – ważniejsza dla niego była wycieczka do Fatimy.
P.S. Nie sądzę, żeby polskim biskupom spadł przysłowiowy włos z głowy – w kurii watykańskiej to oni są dużo lepiej ustosunkowani niż papież Franciszek.

Zwinka
Zwinka

Profesor Tadeusz Bartoś najtrafnirj podsumował tę żenujacą „konferencje”. I kto jak kto, ale on doskonale wie, o czy mówi. Nikomu z wyrzuconych w innych krajach krzywda się nie stała, a sitwa w Polsce to nic w porównaniu z sitwą w Watykanie. Biskupy i kardynały chronią swoich przestępców, bo sami są przestępcami.

Tenia
Tenia

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się żadnych rewelacji, znając bute, zakłamanie i ohyde kleru: czy przeprosili za swoją postawe w trakcie wojny??? Nie. Czy przeprosili za zbrodnie, palenia na stosach, wymordowanie Indian i innych nacji w imię krzyża? Nie… można by tak pytac, pytac…. to nic nie da… kosciol nalezaloby zdelegalizowac, jaki instytucje przestepcza…. chyba nic innego nie pomoze….

Adam
Adam

W prosty sposób można obalić te brednie przedstawiane przez KK odnośnie pedofilii. Zacznijmy może od tego. Jaki jest odsetek księży gwałcących dzieci, wśród całej grupy zawodowej w wybranych krajach? USA/Boston: 8%, a byli agenci FBI twierdzą, że to i tak 1/3 wszystkich przypadków; Niemcy: 6% – kraj dużo większy i ludniejszy od Polski ze znacznie mniejszą liczbą kościołów i księży; Irlandia: ponad 35 TYSIĘCY DZIECI było gwałconych/molestowanych w ciągu ostatnich 30 lat; Polska: „JEDYNIE” 625 DZIECI w ciągu ostatnich 30 lat? Ależ nie, policzmy to: 1. w Polsce jest ponad 10.000 parafii, gdzie przebywa 31.000 księży; 2. za wskaźnik procentowy… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Arcybiskupowi Gądeckiemu doradzałbym zorganizowanie sesji wyjazdowej Konferencji Episkopatu Polski w Dublinie, w celu zapoznania się na miejscu z „osiągnięciami” irlandzkiego KK w ostatnim ćwierćwieczu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Rzucam pytanie – czy prawdziwemu chrześcijaninowi potrzeby jest jakiś pośrednik do rozmów z Bogiem? W Holandii już przerabiają kościoły katolickie na luksusowe mieszkania. Omijam przybytki oznaczone krzyżem łacińskim, a ewentualną rozmowę z księdzem zacząłbym od prośby, żeby przyrzekł, że nie jest pedofilem. Zgadzam się z Panią Tamarą, że lawina ruszyła. To samo mówi Marek Lisiński.
PS. Polecam wszystkim obejrzenie filmu „Spotlight”. To stamtąd ruszyła lawina, która kilka lat temu dotarła do Europy i dziś zaczyna zmiatać sektę katolską z Polski. Zobaczycie na jesieni, że na PiS zagłosuje tylko debilstwo, syf i patologia. A najzawziętszymi wrogami PiS-u staną się ich niedawni wielbiciele.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A ja czekam na 11 maja – dzień premiery filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, poświęconego pedofilii w polskim kościele katolickim.

Maciek123454321
Maciek123454321

Będzie się działo…. i to prawie w przededniu eurowyborów.

bisnetus
bisnetus

Ja osobiście coraz mocniej solidaryzuję się z Kościołem. Ta zmasowana akcja judzenie i szczucia musi się spotkać z oporem. Katolików trzeba dziś bronić jak Żydów przed hitlerowcami, którzy padli niegdyś ofiarą podobnej próby „Rozdziału Żydów od państwa”. Z katolikami się to jednak chyba nie uda, bo są u siebie i jest ich więcej. No i katolicy są zahartowani i sami mają doświadczenie w krucjatach.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Masz na myśli krucjatę, ateistów albo i diabelskich wysłanników, przebranych w sutanny, którzy oddawali się rozpuście z dziećmi po to, aby w oczach wiernych doszczętnie skompromitować Kościół katolicki?

Zwinka
Zwinka

Uwaga! Wariat na pokładzie.!!!

tomasz
tomasz

Dane Episkopatu są mocno upiększone. W Niemieckim kościele katolickim jest około 5% księży pedofilami. W Polskim powinno być podobnie lub trochę więcej, ze względu na małą wykrywalność i jawne pobłażanie. Ilu więc jest pedofilów w polskim kościele katolickim ? Z danych statystycznych wynika, że mamy w Polsce około 31.000. księży. 5% to jest dokładnie 1550 księży ze skłonnościami do pedofilii. Z badań wewnętrznych Episkopatu polskiego wynika, że wykryto około 160 sprawców, a więc 1 % z tej masy przestępców. Według badań niemieckich 63% ofiar, to nieletni chłopcy. W badaniach polskich jest to ponad 50%.

Adam
Adam

Przez takich jak Gądecki i Polak mamy jedeną z najbardziej zatwardziałych chierarchi kościelnych na świecie. Panie Gądecki pedofilem człowiek się rodzi i nie pomoże Pańskie krętactwo. Przestępców seksualnych należy osądzić w sądach powszechnych. Potem może się pan za nich modlić. Zastanawia dlaczego pan Gądecki kryje przestępców. Może sam ma coś do ukrycia???

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Czwartkowa konferencja prasowa biskupów nt. pedofilii była kpiną z ofiar pedofili w sutannach. Widać po niej, że polski KK zabierze się na serio do walki z pedofilią dopiero wtedy, gdy zmieni się wykładnia prawa w ten sposób, że ksiądz nie będzie uważany za pracownika KK w godz. 8-16, a po godzinach za osobę prywatną działającą wyłącznie na swój rachunek, tylko za wyświęconego przez KK kapłana, pełniącego swą posługę nieprzerwanie. I wtedy KK będzie odpowiedzialny za wszystkie przypadki pedofilii których sprawcą był ksiądz, skoro dopuścił do pełnienia posługi kapłańskiej osoby o skłonnościach pedofilskich. W konsekwencji sądy zaczną zasądzać milionowe odszkodowania od… Czytaj więcej »

GOŚ
GOŚ

NIE WSTYD WAM, RÓŻOWE ŁEBKI.