Koniec gehenny Beaty Szydło. Słowaczka Nicholsonova szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w PE

„Zawsze chodzi z kimś”. Czyli o tym jak Szydło (nie)radzi sobie w Brukseli

Odrzucenie kandydatury Beaty Szydło to złamanie zawartych porozumień; była premier zapłaciła za to, że jest przedstawicielką katolickiego kraju i uznaje chrześcijańskie wartości” – tak lider PiS Jarosław Kaczyński tłumaczy sromotną klęskę Beaty Szydło, której kandydaturę na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w PE dwukrotnie odrzucono.

Kiedy 10 lipca była premier przegrała pierwsze głosowanie (21 europosłów głosowało za, 27 – przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu) Beata Mazurek, była rzeczniczka PiS stwierdziła, że był to „akt politycznej zemsty„. Kolejne, poniedziałkowe głosowanie zakończyło się jeszcze gorszym dla Szydło wynikiem. Za było 19 europosłów, przeciw – 34, wstrzymało się od głosu 2.

Ostatecznie w czwartek frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na miejsce Szydło postawiła Słowaczkę Lucię Durisz Nicholsonovą. W głosowaniu otrzymała ona poparcie 38 europosłów, 14 było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

W przeszłości Lucia Durisz Nicholsonova zajmowała stanowisko sekretarza stanu w słowackim resorcie pracy, spraw społecznych i rodziny.

/p/

Źródło: wp.pl/dziennik.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
18 lipca 2019 12:39

Nie chrześcijanin to ktoś gorszy?dodam że jestem katoliczka.Nie wiara P.szydlo jest powodem jej odrzucenia,Panie Kaczyński!,tylko charakter P.szydlo i jej hipokryzja!Jezu!wy nie macie za grosz WSTYDU!!!!

Grzegorz
Grzegorz
18 lipca 2019 12:43

Tych 14 przeciw europosłowie z PiS-u.

Grzegorz
Grzegorz
18 lipca 2019 15:47

Po dwóch liczeniach poddała walkę.Nawet nie walkę bo bez trzeciej rundy czyli WALKOWER !

daroo
daroo
18 lipca 2019 17:08

Byle kto ,byle nie Timmermans, więc byle kto byle nie Szydło. „Kochani pisowcy” kij ma dwa końce radzę pamiętać 😐

Chermes
Chermes
18 lipca 2019 20:38

Nie znacie się. Przecież pani Szydło odniosła moralne zwycięstwo i wycofała się na z góry upatrzone pozycje… (jak by to ujął Goebbels).

Jantar
Jantar
18 lipca 2019 21:04

Aż żałuję, że nie wystawili Szydło po raz trzeci! Ale bym miała uciechę, gdyby zagłosowali na nią tylko PiS-owcy! A jeszcze kilka godzin przed głosowaniem któryś z PiS-owców mówił, że „nie rezygnują z kandydatury Szydło”. Idę o zakład, że odbyło się głosowanie nad kandydaturami w ramach frakcji i reszta europosłów z frakcji z innych krajów przegłosowała PiS-owców i wystawili Słowaczkę, która przeszła bez problemu.

Szydło sama jest sobie winna. To nie kwestia jej wiary, ale zachowania zdecydowała. Wszyscy doskonale pamiętają, jak będąc premierem RP kłamała w żywe oczy, że „demokracja ma się najlepiej na całym świecie”, jak głosowała przeciwko Tuskowi i rozmawiała z każdym, żeby zagłosował za Saryuszem. Nie wspominając już o wtorkowej wypowiedzi: „Jak można głosować przeciwko komuś, kogo się nie zna?!!”, bo było ubranym w inne słowa, wykrzyczanym u nas w Sejmie „Nam się to po prostu należało!!!”. Kaczyński wysłał ją, żeby była przewodniczącą parlamentu i blokowała wszystko, co jest nie na rękę Zbawcy Narodu, a tymczasem unijni posłowie nie chcą jej mieć nawet na przewodniczącej jakiejkolwiek marnej komisji. I bardzo dobrze!!!

Izabela
Izabela
19 lipca 2019 13:31

Jakich na Boga porozumień….. ? Z kim się porozumiał JK żeby tego pustaka BSz wybierać na cokolwiek w PE?
Jakiś chory bełkot. Czy ktoś to wreszcie przerwie?