Koniec gehenny Beaty Szydło. Słowaczka Nicholsonova szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w PE

Szydło doigrała się. PiS z premedytacją rzucił ją na pożarcie w PE

Odrzucenie kandydatury Beaty Szydło to złamanie zawartych porozumień; była premier zapłaciła za to, że jest przedstawicielką katolickiego kraju i uznaje chrześcijańskie wartości” – tak lider PiS Jarosław Kaczyński tłumaczy sromotną klęskę Beaty Szydło, której kandydaturę na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w PE dwukrotnie odrzucono.

Kiedy 10 lipca była premier przegrała pierwsze głosowanie (21 europosłów głosowało za, 27 – przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu) Beata Mazurek, była rzeczniczka PiS stwierdziła, że był to „akt politycznej zemsty„. Kolejne, poniedziałkowe głosowanie zakończyło się jeszcze gorszym dla Szydło wynikiem. Za było 19 europosłów, przeciw – 34, wstrzymało się od głosu 2.

Ostatecznie w czwartek frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na miejsce Szydło postawiła Słowaczkę Lucię Durisz Nicholsonovą. W głosowaniu otrzymała ona poparcie 38 europosłów, 14 było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

W przeszłości Lucia Durisz Nicholsonova zajmowała stanowisko sekretarza stanu w słowackim resorcie pracy, spraw społecznych i rodziny.

/p/

Źródło: wp.pl/dziennik.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
IzabelaJantarChermesdarooGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Ewa

Nie chrześcijanin to ktoś gorszy?dodam że jestem katoliczka.Nie wiara P.szydlo jest powodem jej odrzucenia,Panie Kaczyński!,tylko charakter P.szydlo i jej hipokryzja!Jezu!wy nie macie za grosz WSTYDU!!!!

Grzegorz
Grzegorz

Tych 14 przeciw europosłowie z PiS-u.

Grzegorz
Grzegorz

Po dwóch liczeniach poddała walkę.Nawet nie walkę bo bez trzeciej rundy czyli WALKOWER !

daroo
daroo

Byle kto ,byle nie Timmermans, więc byle kto byle nie Szydło. „Kochani pisowcy” kij ma dwa końce radzę pamiętać 😐

Chermes
Chermes

Nie znacie się. Przecież pani Szydło odniosła moralne zwycięstwo i wycofała się na z góry upatrzone pozycje… (jak by to ujął Goebbels).

Jantar
Jantar

Aż żałuję, że nie wystawili Szydło po raz trzeci! Ale bym miała uciechę, gdyby zagłosowali na nią tylko PiS-owcy! A jeszcze kilka godzin przed głosowaniem któryś z PiS-owców mówił, że „nie rezygnują z kandydatury Szydło”. Idę o zakład, że odbyło się głosowanie nad kandydaturami w ramach frakcji i reszta europosłów z frakcji z innych krajów przegłosowała PiS-owców i wystawili Słowaczkę, która przeszła bez problemu. Szydło sama jest sobie winna. To nie kwestia jej wiary, ale zachowania zdecydowała. Wszyscy doskonale pamiętają, jak będąc premierem RP kłamała w żywe oczy, że „demokracja ma się najlepiej na całym świecie”, jak głosowała przeciwko Tuskowi… Czytaj więcej »

Izabela
Izabela

Jakich na Boga porozumień….. ? Z kim się porozumiał JK żeby tego pustaka BSz wybierać na cokolwiek w PE?
Jakiś chory bełkot. Czy ktoś to wreszcie przerwie?