Koniec kary dla ks. Wojciecha Lemańskiego

Ks. Lemański do jezuity Kowalczyka: „Od bp. Pieronka i red. Michnika odwal się klecho”

Po prawie czterech latach ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej bp Romuald Kamiński zawiesił do odwołania suspensę nałożoną na ks. Wojciecha Lemańskiego. – „Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej, przejdzie swoisty sprawdzian w Archidiecezji Łódzkiej, tam będzie posługiwał. Tak się umówiliśmy na jakiś czas” – powiedział bp Kamiński.

Karę na ks. Lemańskiego w lipcu 2014 r. nałożył ówczesny metropolita warszawsko-praski abp. Henryk Hoser. Odwołał go z funkcji proboszcza Jasienicy z uzasadnieniem, że publicznie krytykował kościelnych hierarchów, w tym swego przełożonego. Ksiądz miał zakaz sprawowania wszystkich funkcji kapłańskich i nie mógł odprawiać mszy św. ani publicznie, ani prywatnie.
Otrzymał też zakaz wypowiadania się w mediach. Ksiądz odwoływał się od tej decyzji do Watykanu, ale jego odwołania nie zostały uwzględnione odwołania.

„To będzie swoisty sprawdzian dla księdza Wojciecha Lemańskiego” – stwierdził biskup Kamiński. Zaznaczył, że ks. Lemański nadal pozostanie pod jurysdykcją Diecezji Warszawsko-Praskiej, lecz będzie pracował w nowym środowisku. – „Od tej chwili ks. Lemańskiego „bierze w opiekę” metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś” – dodał Kamiński.

https://twitter.com/Makowski_Jaro/status/1017039388365160448

„Niestety , dopiero zwolnienie Hosera, postaci wyjątkowo kontrowersyjnej za swe dokonania w Afryce (w Polsce zresztą też) pozwoliło przywrócić do posługi tak wspaniałego kapłana, jakim jest Lemański. A przy okazji, kiedy doczeka sprawiedliwości ksiądz Boniecki. A taki Rydzyk może rozrabiać do woli – smutne to”; – „To najlepsze z dostępnych rozwiązań. Ksiądz Lemański i Arcybiskup Ryś nadają na podobnych falach, reprezentując otwarty, głęboki i prawdziwie Boży Katolicyzm. Dobrze się stało, że biskup Kamiński i arcybiskup Ryś dogadali się w ważnej i słusznej sprawie. Nie mam wątpliwości, że polski Kościół na tym skorzysta”; – „A kiedy przyjdzie czas odosobnienia tego biznesmena który ojcem się zowie i jest dokarmiany milionami z naszego budżetu?” – komentowali internauci.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WaldemarGekkon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gekkon
Gekkon

Klecha to klecha.

Waldemar
Waldemar

Fakt, diecezja łódzka ma ostatnio dużo szczęścia. Można im tylko pogratulować. A ks. Lemańskiemu: Szczęść Boże!