Koniec sielanki Kaczyński – Glapiński? Prezes jest tylko jeden!

Kaczyński narobił kłopotu Glapińskiemu i NBP

Coś jest na rzeczy, bo jak dowiadujemy się z  portalu radia RMFFM, po spotkaniu najważniejszych polityków PiS na Nowogrodzkiej, lider partii przystał na ustawowe uregulowanie wynagrodzeń kadry kierowniczej Narodowego Banku Polskiego.

Z nieoficjalnych informacji autor tekstu Patryk Michalski wnioskuje, że Jarosław Kaczyński w rozmowie w cztery oczy z Adamem Glapińskim domagał się, żeby to prezes banku centralnego sam przeciął spekulacje, lecz  najwyraźniej bezskutecznie, co pokazała konferencja prezesa NBP – odebrana jako pokaz arogancji względem Nowogrodzkiej.

Podczas spotkania z mediami szef NBP powiedział bowiem, że jest „zbulwersowany atakiem” na swoje współpracowniczki. „Szczególnie się uczepiono dwóch pań dyrektor”. (…) „Z nieznanych mi powodów. Z powodu ich może wyglądu, czy czegoś innego. Haniebne, brutalne, prymitywne, seksistowskie pastwienie się nad dwoma matkami, nad ich dziećmi, które chodzą do szkoły i przedszkola, nad ich mężami, nad ich rodzicami. Wszyscy są w Warszawie szalenie zbulwersowani” – podsumował.

Na dodatek Glapiński oświadczył, że nie ujawni zarobków swoich pracownic, bo nie pozwala mu na to RODO – czyli unijne prawo o ochronie danych osobowych. Jak dodał, kwoty poda, gdyby powstała ustawa, która nakazywałaby ujawnienie tych zarobków.

Opozycja zapowiedziała złożenie projektu takiej ustawy.

Skutki  starcia obydwu prezesów nietrudno przewidzieć bo wyraźnie widać, że Jarosław Kaczyński stracił cierpliwość do politycznego kompana z dawnych lat. A politycy PiS mówią żartobliwie – w nieoficjalnych rozmowach z dziennikarzem RMFFM, że – „prezes jest tylko jeden”.

/p/

Źródło: RMFM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortuParagraf22MariaZbyszekJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Czy nikt nie widzi, że najbardziej szokujący w tym wszystkim jest sposób rozwiązywania problemu? Wszystko zależy od tego, czy towarzysz Kaczyński podejmie taką lub inną decyzję. Przesądza nie moralna wymowa całego problemu, nie prawo, lecz wpływ na wizerunek PiS-u i wola pierwszego sekretarza. Nikt nie może mieć innego zdania niż on. Kto kogo? On Glapę czy Glapa jego? Jak za komuny! Gdyby „pierwszy” uznał, że wszystko jest OK, to kradniemy dalej.
Czy my naprawdę jako społeczeństwo w swojej masie jesteśmy aż tak znieczuleni (zsowietyzowani?), że nas to już nie szokuje?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Najwyraźniej tak. PRL zapuścił w narodzie korzenie głębiej niż ktokolwiek przypuszczał.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Albo prezes Kaczyński łyknie trochę neospasminy czy innego środka na nerwy, albo niedługo dowiemy się kto i z czego finansował braci Kaczyńskich tworzących Porozumienie Centrum i na czym opiera się finansowe imperium PiS-u.

Paragraf22
Paragraf22

Niczego się nie dowiemy bo jeden prezes drugiego za łeb trzyma.

Maria
Maria

za duże ryzyko, palcem nie kiwnie

Zbyszek
Zbyszek

Kaczyński nie wie do czego zdolny jest zakochany mężczyzna. Powinien zacząć się bać.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A skąd ma wiedzieć?

Maria
Maria

Dlaczego właścicielowi jakiegoś zakładu można zabrać dorobek życia za złotówkę?
A takiemu gościowi szastającemu oszczednosciami klientów można co najwyżej skoczyć na kant ……

——-‚—–
WYBORCO PiS, czy Ci nie wstyd?