Koniec Szumowskiego? Nowe doniesienia ws. ministra zdrowia

Szumowski: „Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia”. Nagła zmiana zdania?

Minister Łukasz Szumowski, według doniesień RMF FM, ma ustąpić ze stanowiska. Jest to spowodowane tym, że jego nazwisko wywołuje zbyt dużo szumu medialnego. „Minister zdrowia ma być zmęczony – nie tyle pracą w resorcie, co zainteresowaniem mediów pytaniami o oświadczenia majątkowe żony i zainteresowaniem jego bratem. Dlatego wolałby nieco usunąć się w cień” – podaje wspomniane radio.

 

Kontrowersje wokół osoby szefa resortu zdrowia pojawiają się od dłuższego czasu. Politykowi wypomina się m.in. sprawę zakupu maseczek od instruktora narciarstwa. Spory wywołuje też zbyt szybkie luzowanie obostrzeń ws. koronawirusa i niemoc państwa w walce z tym śmiertelnie groźnym wirusem.

Szumowski, rzekomo, ma odejść z rządu już po jesiennej rekonstrukcji rządu PiS. Zmiana ministrów nastąpić ma po wakacjach i mieć naprawdę duże rozmiary. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ze swoimi urzędami pożegnać mogą się też m.in. Dariusz Piontkowski, Mariusz Kamiński oraz Jacek Czaputowicz.

 

RMF FM nie jest pierwszym medium mówiącym o dymisji ministra Szumowskiego. Jakiś czas temu podobna informacja została przekazana przez dziennikarzy serwisu Wirtualna Polska – teraz została dodatkowo potwierdzona przez inne źródło.

[patronire_wpis]

Czy Szumowski pożegna się z „fuchą” ministra zdrowia? Co o tym myślicie?

/nt/

Źródło: o2.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Stary Wujmalgoskaech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

Odejście i to wszystko…? Czegoś mi tu brakuje. Ile dostanie odprawy (nagrody) za odejście? Czy to koniec rozliczeń za nieudane zakupy maseczek i respiratorów na łączną kwotę 400 mln zł? Czy ktoś policzył osoby zmarłe na Covid 19 z przyczyn błędnych decyzji p. profesora? To tak wygląda przygoda i zabawa w ministra zdrowia?

malgoska
malgoska

Oddaj nasze pieniądze.

Stary Wuj
Stary Wuj

Szybkie przekręty pod osłoną pandemicznych ustaw-ek. Ponoć jest kardiologiem. Trzeba nie nieć serca, by okradać budżet przeznaczony na walkę z zarazą. Kardiolog bez serca? To możliwe tylko w Pislandii!