Koniec z pomocą rządu, teraz niech o polskich przedsiębiorców martwi się UE

Koniec z pomocą rządu, teraz niech o polskich przedsiębiorców martwi się UE

Jak informuje „Rzeczpospolita” rząd już zaprzestał prace nad kolejną tarczą antykryzysową. Polscy przedsiębiorcy nie będą więc już mogli liczyć na pakiet pomocowy, a kolejne pakiety wsparcia, jeśli w ogóle się pojawią, będą skierowane do konsumentów. Dla Grzegorza Baczewskiego z Konfederacji Lewiatan „to niedobrze, wiele ważnych postulatów biznesu wciąż nie zostało uwzględnionych” i trudno się z nim nie zgodzić.

Rzeczywiście, trochę to dziwne, bo przecież są branże, które nie otrzymały odpowiedniego wsparcia i ich sytuacja jest bardzo trudna, jak chociażby turystyczna, eventowa czy restauracyjna. Przed nami też kolejna fala epidemii i związane z nią ewentualne, nowe restrykcje, które spowodują kolejne problemy w poszczególnych branżach. Państwo już im nie pomoże?

No cóż, widocznie polskie możliwości już się na tyle wyczerpały, że Polski Fundusz Rozwoju stawia teraz na UE, przekonując, że to od niej właśnie Polska powinna otrzymać odpowiednie środki wspomagające polskich przedsiębiorców.

Jednak na chwilę obecną nie wiadomo, jak by to miało wyglądać. Na jakich zasadach te pieniądze miałyby być rozdzielone. Jak podaje Business Insider „w chwili obecnej również nieznany jest stan budżetu, który zasila tarczę antykryzysową. Razem w latach 2021-2027 Polska z UE dostanie ok. 160 mld euro, z czego około 57 miliardów euro to będą granty i pożyczki w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, czyli tzw. europejskiego planu odbudowy”.

Jak zauważa Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP, różnie z tą pomocą unijną może być, bo „możliwe, że wcale tak łatwo nie będzie można jej dostać”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ciekawa jestem, czy obóz rządzący ogłosi wszem i wobec, że kasę na pomoc polskim przedsiębiorcom da ta nielubiana UE. Ta Unia, która ponoć tylko doi nas finansowo i nic więcej? Ciekawa jestem, czy ta wiadomość dotrze do wyborców PiS, którzy powtarzają za swoją partią jak mantrę, że UE jest nam niepotrzebna?

Tamara Olszewska

Źródło: innpoland.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JaroslawJall Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jall
Jall

Pracuje przy udzielaniu wsparcia covid – powinno się to skończyć już dawno rozdawnictwo a do tego nieograniczona bezczelność i kombinatorstwo pracodawcow

Jaroslaw
Jaroslaw

Jasne , tym co płacą podatki a przez Covid zamknięto im przedsiębiorstwa i nie mogą zarabiać a nadal ponosili koszty to najlepiej nic nie dawać niech sobie sami radzą, przecież oni nie są elektoratem władzy. Natomiast jak się będzie rozdawać pieniądze za darmo tym co nie pracują (bo się nie oplaca) bo mają dzieci to zawsze na wyborach głos będzie kupiony. TĄ POLITYKĄ PANSTWA DALEKO NIE ZAJDZIEMY.