Konrad Kronig, prezydent Skarżyska-Kamiennej, wpłacił 1000 złotych na rzecz represjonowanych sędziów

Walka o prywatność sędziów i prokuratorów.

Stowarzyszenia demokratycznych i niezależnych sędziów utworzyły Fundusz Pomocy, aby wesprzeć swoich kolegów, którzy są prześladowani przez obecną władzę. Prezydent Kronig jest jednym z pierwszych wpłacających.

 

Zachęcam Państwa do wsparcia. Ja przed chwilą wpłaciłem 1000 złotych. Fundusz może liczyć także na 1% z mojego podatku. Jednocześnie przepraszam osoby niepełnosprawne, które mogły do tej pory liczyć na moje wsparcie w tej formie. Będę dalej Was wspierał, ale w inny sposób. Jako absolwent najlepszego i najstarszego Wydziału Prawa i Administracji w Polsce odczuwam moralną powinność, by wspierać osoby represjonowane przez władzę, która niszczy fundamentalne dla wszystkich demokratycznych państw zasady” – pochwalił się na Facebooku samorządowiec.

Polityk powrócił do tematu w niedzielnej rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu Echodnia.eu. „Kończyłem wydział prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Solidaryzuję się więc z represjonowanymi prawnikami. W sytuacji jaka jest w naszym kraju uważam, że obrona demokracji to mój obowiązek” – powiedział Kronig.

 

Fundusz Pomocy może wesprzeć każdy: zarówno poprzez wpłaty oraz przekazanie 1% z podatku. Powstanie funduszu związane jest z represjami, jakie dotknęły sędziego Pawła Juszczyszyna, który został zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną.

/nt/

Źródło: echodnia.eu

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o