Konstytucja w szkołach im przeszkadza, ale krzyż już nie

Już dziś potrzebna jest komisja społeczna, która dokona przeglądu polskiego prawa i wskaże przypadki nienależnych przywilejów Kościoła.

Według radnych PiS z Lublina wieszanie tablic z preambułą Konstytucji w szkołach to demonstracja polityczna! Próbowali storpedować pomysł radnych PO: – „Nie demonizujmy roli preambuły i tego, że ona cokolwiek zmieni. Jest to demonstracja polityczna, a my na sesji powinniśmy się zająć bardziej konkretnymi sprawami”. Radny PiS Dariusz Jezior twierdził, że Konstytucję trzeba mieć w sercu i nie trzeba jej nigdzie wieszać.

Sesja lubelskiej Rady Miasta była burzliwa. Radni PiS prześcigali się w „argumentach”, żeby nie dopuścić do powieszenia w szkołach początkowych słów ustawy zasadniczej. – „Konstytucja powinna być przedmiotem refleksji podejmowanej na lekcjach, ale szkoła nie powinna być terenem agitacji politycznej. A wiemy o tym, że toczy się w Polsce dyskusja dotycząca interpretacji Konstytucji, pojawiają się głosy o jej może nowym uchwaleniu – dlatego wydaje mi się, że wnioskodawcom chodzi wyłącznie o dyskurs polityczny, a nie o edukację obywatelską” – stwierdził radny PiS Mieczysław Ryba.

Inny z radnych PiS dowodził, że wieszanie Konstytucji to wprowadzanie do szkół określonej ideologii. Mozna by zapytać w takim razie, co powiedziałby o wiszących w wielu szkołach krzyżach?

Preambuła w szkołach w Lublinie w końcu zawiśnie – wniosek przyjęto głosami radnych Wspólnego Lublina i PO.
(Źródło: TOK FM)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Konstytucja w szkołach im przeszkadza, ale krzyż już nie"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted

Konstytucja chyba wszytkich Polaków obowiązuje, więc jaka demonstracja polityczna ?
Chyba że PiS chce uczyć dzieci, że Konstytucja, to nic nie wart kawałek papieru i nie należy się nią przejmować.

Dociekliwy

Dyskusja zbędna. Wszyscy wiedzą, że ryba psuje się od głowy.

Nihil

Konstytucja jest ponad partyjna i ponad religijna.Chyba każdy wie co zawiera więc i co ten szum?To krzyże powinny zniknąć ze szkół (i nie tylko) Bo może nie chce aby mój wnuk oglądał symbol bez znaczenia

Marek

Twój wnuk przede wszystkim nie powinien oglądać Twojej ortografii 🙂

Nihil

P.Marku.Proszę wybaczyć moją ortografię.Postaram się uzupełnić braki w pisaniu na komputerze.Jednak chciałbym Pana poinformować,że nie zapisze się na kurs kaczomowy.Pozdrawiam

Mirosława

Konstytucja to karta Praw i Obowiązków dla wszystkich, dlatego powinna wisieć na widocznym dostępnym dla uczniów miejscu i nauczyciele w najbardziej prosty sposób powinni przekazywać najważniejsze punkty do wiadomości młodzieży,która więcej rozumie niż PAD i jego drużyna

jacek

Popieram… Taki dokument powinien być do wglądu w każdej placówce publicznej w Polsce.

aDam

Widać, że się władza (i opozycja) już kompletnie oderwała od rzeczywistości, problemów i potrzeb obywateli. Niech się w końcu zabiorą do roboty!