Konstytucja wrogiem nr jeden. Toż to istne wariactwo…

Konstytucja wrogiem nr jeden. Toż to istne wariactwo…

Trwa akcja „Tour de Konstytucja”.

Sędziowie ruszyli w Polskę i na ogólnie dostępnych spotkaniach czytają fragmenty polskiej Konstytucji. Niesamowita akcja, która według organizatorów jest apolityczna i edukacyjna, jednak…inne zdanie na ten temat mają obóz władzy.

Takie spotkanie z mieszkańcami odbyło się niedawno w Dobczycach, w Małopolsce. Pojawiła się na nim grupa przedszkolaków i młodzieży z piątej oraz ósmej klasy podstawówki. Młodsze dzieciaki dostały od sędziów baloniki i polskie flagi, starsze egzemplarz konstytucji.

I to już było za wiele dla Czarnka i małopolskiej kuratorki.

To jest absolutny skandal, który będziemy rozważać również w kategoriach postępowania dyscyplinarnego wobec tych, którzy doprowadzili do tej indoktrynacji dzieci i młodzieży, które zostały użyte w celach politycznych” – zagrzmiał minister edukacji i zapowiedział dyscyplinarki dla nauczycieli.

Kara ma też spotkać sędziego Żurka, który „śmiał” czytać fragmenty konstytucji tak publicznie i na dodatek rozmawiał o niej z obywatelami.

Czarnka wsparła również Barbara Nowak, kuratorka, która zapewne przejdzie do historii, zapisując się w niej najgorzej jak tylko się da.

Wykorzystywanie dzieci do spraw politycznych jest haniebne. Jeżeli dorośli w ten sposób posługują się nieświadomymi dziećmi, to bardzo źle o nich świadczy”.

Jedna za szkół, której uczniowie uczestniczyli w spotkaniu jest mocno zdziwiona, bo przecież „Ciężko mówić o wykorzystywaniu politycznym, bo na spotkaniu nie było polityków (…) Spotkanie (…) miało charakter apolityczny i edukacyjny. Udziałem uczniów chcieliśmy uczcić setną rocznicę uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości”.

To jest niesamowite! Najważniejsza ustawa państwa jednocześnie największym wrogiem…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
11 czerwca 2021 10:05

Mam już dość! Te sKULwysyny, robią dokładnie to co zbrodniczy i ludobójczy Krk, robił przed wiekami. Zakazywał czytania Biblii! Teraz katolicki nazista, homofob i mizogin Czarnek, zakaże dzieciom i młodzieży, czytania Konstytucji.

irena
irena
11 czerwca 2021 10:36

Szkoda , ze pani kurator nie widzi belki w swoim oku !

Kundzia
Kundzia
11 czerwca 2021 14:08
Reply to  irena

Ona jest krótkowzroczna i nie zobaczy.

Agnieszka
Agnieszka
11 czerwca 2021 11:20

Polacy, laczmy sie przeciwko dyktaturze pisu i im podobnych. KONSTYTUJCJA JEST SWIETA!!!

Zwinka
Zwinka
11 czerwca 2021 11:38

Tylko patrzeć, a kurator Nowak opasze wszystkie szkoły łańcuchowymi różańcami, przez które żadna konstytucyjna mysz się nie przeciśnie.
Spełniło się w Polsce stare, chińskie przekleństwo: obyś żył w ciekawych czasach.

HerodAntypis
HerodAntypis
11 czerwca 2021 14:08
Reply to  Zwinka

Ciekawe kiedy te ciekawe nadejdą, bo na razie mamy czasy katolskie, a te nie mają nic wspólnego z ciekawością.

Zbigniew
Zbigniew
11 czerwca 2021 12:51

Pomału zaczynam myśleć, że dostajemy to na co jako naród zasługujemy. Dzisiaj i wcześniej też. Ciekawe na kogo pozniej będziemy zwalać winę? Niemcy? Ruscy?

Rafapon
Rafapon
11 czerwca 2021 16:55
Reply to  Zbigniew

Tak to wygląda. Badania ciągle wykazują, że PiS wygrywa z każdą inną partyjką. A zajrzeć na prawacką stronę, np. Niezależna (diabli wiedzą, od kogo), to tam ta akcja Tour de Konstytucja postrzegana jest jak najgorzej. Takie są polskie realia. I nie zanosi się na to, żeby mogło się coś zmienić.

sierotka i krasnoludki
sierotka i krasnoludki
11 czerwca 2021 17:26
Reply to  Zbigniew

…..Tuska wina!

Rafapon
Rafapon
12 czerwca 2021 16:39

Wina Tuska zrobiły zawrotną karierę. Wina słodkie, wytrawne, białe, czrwone i gazowane. He, he, he.

Jantar
Jantar
11 czerwca 2021 13:02

Gdyby to było czytanie Biblii, albo obowiązkowy udział we mszach w kościele to nauczyciele i dyrektorzy dostaliby pochwały i zostaliby postawieni za wzór pedagogów dla reszty. Ale ponieważ zabrali młodzież na czytanie Konstytucji, w której zapisane są PRAWA OBYWATELI I CZŁOWIEKA to będą dyscyplinarnie wyrzuceni i pozbawieni prawa wykonywania zawodu.

Czarnek ma już opracowane i gotowe do wprowadzenia przepisy, na mocy których dyrektorów szkół będą mianować kuratorzy. A więc pani Nowak będzie mogła zmienić dyrektorów wszystkich szkół w Małopolsce, którzy mają inne poglądy polityczne, są niewierzący lub mają inny światopogląd.

Równocześnie wczoraj Episkopat ogłosił, że pochwala wprowadzenie obowiązkowej religii i etyki dla każdego ucznia. Broniarz w wywiadzie natomiast mówił, że nauczycieli etyki jest zaledwie 700 na całą Polskę, a szkół kiedyś coś padło 40.000 – etykę, jeśli jest, prowadzą w nich katecheci, czyli księża i zakonnice. I etyka tak naprawdę jest drugą religią – jeśli dziecko chodzi na obydwa przedmioty to ma 4 godz. religii tygodniowo. Wiele szkół etyki nawet nie organizuje. W prasie głośno jest na temat, że rodzice żądają etyki i świeckich nauczycieli, a dyrektorzy odmawiają mówiąc, że „szkole się to nie opłaca, bo za duże wydatki i niech dziecko chodzi na religię”.

Cóż, chrystianizacja Polaków za wszelką cenę. Po to Czarnek został ministrem edukacji. Pytanie, kiedy wprowadzą obowiązkowe opinie proboszczów dołączane do dokumentacji szkolnej, na studia i do każdej pracy – kiedy to na podstawie opinii proboszcza będą przyjęcia do pracy i awanse na stanowiska. Bo tak przecież kształtują się nowe elity, które w przyszłości zrobią z Polski państwo wyznaniowe podporządkowane Watykanowi.

Dron
Dron
11 czerwca 2021 15:21

Bardzo mi się podobała dzisiejsza diagnoza profesora Ryszarda Piotrowskiego na temat tego wniosku mordowygłego do tk – „…Rząd chce powiedzieć, że broni konstytucji, ale broni jej przeciw konstytucji. To są, qrka, „geniusze”.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 czerwca 2021 15:51

Och dajcie spokój, jeśli czarnek chce się pieprzyć razem z Panią Nowak-kuratorką, to nie przeszkadzajcie. Przypomnę tylko słynny rysunek Andrzeja Mleczki pokazujący seks żyrafy z nosorożce i podpis – „Obywatelu, nie pieprz bez sensu.”

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
11 czerwca 2021 17:10

Słychać wycie!!! Znaaaaaaakomicie!