Kontroler lotów z Okęcia bełkotał do pilotów

Kontroler lotów z Okęcia bełkotał do pilotów

Scena jak z horroru. Człowiek, od którego zależy życie załogi i pasażerów, wyraźnie bełkotał  nie prowadził samolotu  po kursie. O włos od tragedii która mogła się wydarzyć.

Jak czytamy w „GW”, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zawiadomiła prokuraturę w sprawie możliwości spowodowania zagrożenia w ruchu powietrznym przez jednego z kontrolerów lotów na Lotnisku Chopina.

 

5 maja  na  lotnisku w Warszawie, zauważono dziwne zachowanie jednego z kontrolerów lotu. Mężczyzna, jak twierdzą świadkowie bełkotał, nie prowadził samolotów po kursie, a w końcu opuścił stanowisko pracy.

Pracownik przyszedł do pracy jak zwykle i wypełnił dokumenty, tzw. fit for duty, czyli dokument, w którym przyznał, że może bez żadnego problemu odbywać służbę w wieży kontroli lotów.

Bełkoczący kontroler został odsunięty od stanowiska,  po czym kolega przejął kontrolę nad jego lotami i zawiadomił policję. Mężczyzna, odsunięty od stanowiska pracy  wyszedł, a policjanci znaleźli go dopiero po jakimś czasie.

 

Jak czytamy, prokuratura bada, czy nie doszło do zagrożenia w ruchu powietrznym. Pracownicy PAŻP zabezpieczyli materiały do rozpoczęcia dochodzenia. W kontroli ruchu lotniczego nie ma bowiem miejsca na zachowania mogące negatywnie wpływać na bezpieczeństwo.

Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u, potwierdził, że problemy na wieży wystąpiły i że toczy się u nas procedura w tej sprawie.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

To podobno kolejne bulwersującego zdarzenie związane z pracą w warszawskiej wieży kontroli. W styczniu dziennikarze informowali o awarii toalety, która została zapchana pustymi puszkami po piwie.

Jak czytamy, „ Kontrolerzy ruchu nie chcą jednostanowiskowego systemu zarządzania nad ruchem lotniczym. Tłumaczą to względami bezpieczeństwa.”

/OE/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
13 maja 2021 07:09

No i dlatego trzeba zbudować nowe lotnisko. Na nowym głupio będzie bełkotać.

Rafapon
Rafapon
14 maja 2021 13:18
Reply to  Zbyszek

Dla mnie to mogą zaorać wszystkie już istniejące. Nie zamierzam z nich korzystać.
Czy jeszcze w tym kraju, między Odrą i Bugiem, jest coś funkcjonującego normalnie?