Kontrowersyjna interwencja policji (film)

Kontrowersyjna interwencja policji (film)

Coraz anemiczniejszy wydźwięk ma comiesięczny smoleński obrządek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przemówienia prezesa są coraz krótsze, a „widownia” mniej liczna… Z okazji 94. miesięcznicy Kaczyński jak zwykle obiecywał, że „prawda” jest tuż, tuż, wprost w zasięgu ręki… I tylko Obywatele RP zakłócali powagę „patriotycznej” manifestacji. Zanosi się na to, że będą odpowiadać za zakłócanie zgromadzenia publicznego.

Do incydentu doszło na Placu Zamkowym w momencie, gdy obok manifestacji Obywateli RP przeszedł marsz uczestników miesięcznicy. W chwili interwencji policji demonstranci śpiewali Mazurka Dąbrowskiego i protestowali przeciwko budowie pomnika smoleńskiego, „obelgom i pomówieniom”, a także kłamstwu, którym, ich zdaniem, jest wersja o zamachu na prezydencki Tu-154. Domagali się „odpowiedzialności za słowa”, „prawdy i tolerancji” oraz „godności i wolności”. Policja spisywała dane demonstrantów.

/j/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Kontrowersyjna interwencja policji (film)"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek

MO

Marian

To jest ZOMO a nie Policja

Plus ujemny

Najlepszym wyjściem będzie nowelizacja odpowiedniej ustawy która wsprowadzi zamiennie używane nazwy Milicja Państwowa lub Policja Obywatelska.
Jako honorowe wyróżnienie szczególnie zasłużeniu funkcjonariusze będą otrzymywać Buty Zomowca z certyfikatem że były używane przez pałujących demonstracje w stanie wojennym.

magdalena

Policja na usługach jednej partii przeciw społeczeństwu. Deja vu.

Gekon

O co towarzystwo tak się pożarło na kontrze?

princeofwales

Wszak teraz to tylko gang kulsona. Na miano Policji trzeba sobie zasłużyć.