Kontrowersyjna interwencja policji (film)

Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie zatrzymań Obywateli RP

Coraz anemiczniejszy wydźwięk ma comiesięczny smoleński obrządek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przemówienia prezesa są coraz krótsze, a „widownia” mniej liczna… Z okazji 94. miesięcznicy Kaczyński jak zwykle obiecywał, że „prawda” jest tuż, tuż, wprost w zasięgu ręki… I tylko Obywatele RP zakłócali powagę „patriotycznej” manifestacji. Zanosi się na to, że będą odpowiadać za zakłócanie zgromadzenia publicznego.

Do incydentu doszło na Placu Zamkowym w momencie, gdy obok manifestacji Obywateli RP przeszedł marsz uczestników miesięcznicy. W chwili interwencji policji demonstranci śpiewali Mazurka Dąbrowskiego i protestowali przeciwko budowie pomnika smoleńskiego, „obelgom i pomówieniom”, a także kłamstwu, którym, ich zdaniem, jest wersja o zamachu na prezydencki Tu-154. Domagali się „odpowiedzialności za słowa”, „prawdy i tolerancji” oraz „godności i wolności”. Policja spisywała dane demonstrantów.

/j/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
princeofwalesGekonmagdalenaPlus ujemnyMarian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

MO

Marian
Marian

To jest ZOMO a nie Policja

Plus ujemny
Plus ujemny

Najlepszym wyjściem będzie nowelizacja odpowiedniej ustawy która wsprowadzi zamiennie używane nazwy Milicja Państwowa lub Policja Obywatelska.
Jako honorowe wyróżnienie szczególnie zasłużeniu funkcjonariusze będą otrzymywać Buty Zomowca z certyfikatem że były używane przez pałujących demonstracje w stanie wojennym.

magdalena
magdalena

Policja na usługach jednej partii przeciw społeczeństwu. Deja vu.

Gekon
Gekon

O co towarzystwo tak się pożarło na kontrze?

princeofwales
princeofwales

Wszak teraz to tylko gang kulsona. Na miano Policji trzeba sobie zasłużyć.