Kontrowersyjna okładka „Sieci” z „rozgrzaną kastą”- wyląduje w sądzie?

Kontrowersyjna okładka „Sieci" z „rozgrzaną kastą"- wyląduje w sądzie?

Z oburzeniem  i sprzeciwem środowisk sędziowskich spotkała się ostatnia okładka tygodnia „Sieci”. Widać na niej sędziów z bronią w rękach, a „obrazek” opatrzony jest  napisem „rozgrzana kasta”.

Wewnątrz numeru nie lepiej. „Otwarty opór wobec partii rządzącej, wyroki budzące wątpliwości i swoista kastowość, to tylko niektóre problemy, wymagające uwagi. Jednym z bardziej kontrowersyjnych przykładów jest odznaczenie prof. Małgorzaty Gersdorf statuetką ‚Stojącym w imię zasad’ przez Obywateli RP, skrajną organizację antyrządową” – można przeczytać w gazecie.

Ostro zareagował na to  sędzia Piotr Jędrzejewski z Sądu Rejonowego w Gdyni, i  złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – podaje portal wp.pl oraz „Dziennik Bałtycki”.

Zdaniem sędziego, artykuł „w swej wymowie i sformułowaniach, jednoznacznie znieważa sędziów sądów powszechnych RP, zarówno wymienionych z nazwiska jak ich ogół, a nadto w swej wymowie i treści jednoznacznie wskazuje, że z tą grupą trzeba zrobić porządek”. Piotr Jędrzejewski uważa, iż w świetle ostatnich dramatycznych wydarzeń z Gdańska oraz zabójstwa Pawła Adamowicza, grafika wykorzystana przez „Sieci” może doprowadzić do „zamachów na życie i zdrowie sędziów i ich rodzin”.

Szefostwo tygodnika potraktowało stanowisko sędziego z dużym luzem. „Jeśli sędzia się czuje zagrożony, to oczywiście może wystąpić o ochronę. Ale po pierwsze ja ani cała nasza redakcja nie mamy z tym nic wspólnego. A po drugie element nagłośnienia medialnego nie pasuje do sytuacji poczucia zagrożenia. Nie rozumiem logiki, w której ktoś czuje się zagrożony, że jest wymieniany w mediach i zwraca się z tym do mediów” – ocenił Michał Karnowski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
18 stycznia 2019 14:36

Fajnie że tych żałosnych „niepokornych” niewielu kupuje.
Po zmianie władzy i braku dofinansowania z budżetu szybko pójdą z torbami .

Maniek
Maniek
19 stycznia 2019 00:45
Reply to  Marian

Liczę, że pójdą ale siedzieć. Gdy w końcu prześwietlą niezawisłe służby SKOK-i, Biereckiego, Srebrną i całą resztę ferajny.

Anda
Anda
20 stycznia 2019 09:19
Reply to  Marian

Zastanawialiśmy się z mężem, skąd się wziął ten brzydal na okładce i dlaczego zrobił minę, której normalny człowiek chyba nie jest w stanie zrobić. Nasza hipoteza jest taka: wezwano kilku hejterów z forum Sieci (w rzeczywistości przypuszczalnie zatrudnionych na umowę o dzieło współpracowników tej redakcji), postawiono ich przed aparatem, przeczytano przykazanie o miłowaniu bliźniego i pokazano im zdjęcie Tuska.
Goebels, gdyby żył, na stażu w Sieciach doskonaliłby swoje umiejętności.

Waldemar
Waldemar
18 stycznia 2019 14:39

Kontrowersyjna? A inne kontrowersyjne okładki : Tomasz Lis w mundurze SS (W SIECI), Tusk jako żołnierz Wehrmachtu (GAZETA POLSKA), ks. Adam Boniecki z rogami jako Adwokat Diabła (W SIECI)? Wymieniam tylko te przykłady na dzień dobry, ale wiadomo jak nakręca się sprzedaż pism, których redakcje w kółko powtarzają mantrę o opozycji i jej „przemyśle pogardy”. Nie posługujmy się eufemizmami w rodzaju „kontrowersyjny/e”, bo to nie odpowiada aktualnemu stanowi rzeczy. Obok mowy nienawiści, mamy od wielu lat „obrazy nienawiści” i ich głównym wytwórcą jest kilka najbardziej zajadłych pism rządzącej partii. I tyle.

Zgredzinka
Zgredzinka
18 stycznia 2019 15:13

To jest po prostu nieprawdopodobne. Gdzie się takie kreatury uchowały?

przerażające
przerażające
18 stycznia 2019 15:40

To dalsza nagonka i szczucie pisuaru, skutkujące nakręcaniem spirali kłamliwej ppropagandy, prowadzącej wprost do tragicznycznego wadarzenia w Gdańsku! Ci podli, mali ludzie (pisuary wodza z drabinki) rozpętują coś, co niemal dokładnie zaczyna przypominać lata 30-te XX wieku z „nocą długich noży”!
Niepokojąco dużo tych analogii w postępowaniu dzisiejszych neofaszystów do ich brunatnych archetypów.
Strach się bać!

Zwinka
Zwinka
18 stycznia 2019 16:08

Na parę dni przed planowaną wizytą JFK w Dallas, w lokalnej gazecie „Morning News” pojawiło się płatne ogłoszenie w formie nekrologu dla Kennedy’ego z podpisem „Witaj w Dallas”, pod nim zaś 13 prowokacyjnych i agresywnych pytań do prezydenta.
Kolportowano też ulotki stylizowane na listy gończe, opatrzone zdjęciem Kennedy’ego i nagłówkiem „Poszukiwany za popełnienie zdrady”.
I Kennedy wpadł prosto w pułapkę.

Karnowscy wtedy nawet jeszcze życiem poczętym nie byli.

Bart
Bart
19 stycznia 2019 10:17

Sieci nie nadają się nawet na substytut papieru toaletowego – za dużo farby. Na rozpałkę też nie – toksyczne spaliny. Straszne musi być takie maniakalne nie robienie niczego pożytecznego.
Za tę okładkę powinni dostać solidną grzywnę. No i niech się modlą, żeby sędziowie byli bezpieczni, bo jeśli coś się stanie, nikt nie będzie miał wątpliwości, skąd pochodziła inspiracja.
A tak zwięźle – straszne kanalie tam w redakcji muszą siedzieć. Naprawdę trudno nimi nie gardzić.