Kontrowersyjny wpis wiceministra Romanowskiego z resortu Ziobry

Kontrowersyjny wpis wiceministra Romanowskiego z resortu Ziobry

„Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten genderowski bełkot ratyfikowany przez PO i PSL. Opinia zagranicy nas nie interesuje. Dla nas podstawą jest suwerenne państwo narodowe” – napisał na Twitterze Marcin Romanowski, wiceminister w resorcie Zbigniewa Ziobry!

 

Romanowski został powołany przez Ziobrę na miejsce Patryka Jakiego, który został europosłem. Za czasów poprzednich rządów PiS Romanowski też był wiceministrem sprawiedliwości.

„Serio ktoś taki jest wiceministrem??”; – „Brzmi jak talibowie, tuż przed wysadzeniem słynnych posągów w Afganistanie”; – „Myślałem, że to jakiś ONR owiec napisał, a to jednak minister. Brawo, co następne? UE?”; – „Czyli średniowieczne Księstwo Zaściankowe. Brawo. Czy będziecie palić na stosie?” – komentowali internauci.

 

Jeden z nich próbował merytorycznie wyjaśnić Romanowskiemu, że się myli. – „Nie wiadomo, skąd to minister wziął. Nie ma takich rzeczy nawet w skrajnie nieprzyjaznym komentarzu do konwencji autorstwa Ordo Iuris. Minister Romanowski zmyśla, co każdy może sobie sam sprawdzić” – napisał Tomasz Raburski.

Podał link do strony Amnesty International, gdzie znajduje się cały tekst „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”.

„Opinia zagranicy nas nie interesuje – mówi Marcin Romanowski. Boże, skąd oni biorą tych skinheadów w rządzie?” – podsumował na Twitterze Cezary Łazarewicz.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JantarBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Trudno raczej, żeby Zero na następcę Jakiego powołał kogoś mądrzejszego od Jakiego, Trzeba trzymać poziom

Jantar
Jantar

Będą tak stopniowo, jedną po drugiej, konwencję i przepisy unijne wypowiadać? A zresztą i tak szybko z UE wylecimy z powodu nie przestrzegania praworządności. Z wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej bardzo ucieszy się Kościół i nasi hierarchowie. Polscy katolicy będą mogli nawet zatłuc swoje żony i zostaną bezkarni, bo policja żadnej skargi nie będzie mogła przyjąć. Kobiety pozostaną bezbronne, a pamiętajmy też, że najwięcej damskich bokserów znajduje się w obozie prawicy. Czyli krótko mówiąc, chcą wypowiedzieć konwencję, żeby swoi byli bezkarni i żeby kościelnych hierarchów zadowolić w ramach rewanżu za propagandę wyborczą na rzecz Dudy z ambony.