Kornel Morawiecki: „To nie do końca prawda, że Rosja napadła na Ukrainę”

Morawiecki: „Nie wiem, czy to dobrze, że są u nas wojska amerykańskie”

Wygląda na to, że politycy PiS i ugrupowań ściśle z partią rządzącą współpracujący uczestniczą w swoistej rywalizacji. Zdaje się chodzi im o to, kto swoją wypowiedzią wprawi opinię publiczną w większe osłupienie.

Festiwal rozpoczął oczywiście Mateusz Morawiecki, którego słów mogliśmy słuchać na taśmach w „Sowie i Przyjaciołach”. Stanisław Piotrowicz mówi, że jest ofiarą stanu wojennego, a teraz ojciec premiera twierdzi, że – „To nie do końca prawda, że Rosja napadła na Ukrainę”. Kornel Morawiecki był łaskaw wyrazić te opinię w Polsat News. Faktem jest, że ojciec premiera nie po raz pierwszy wygłasza prorosyjskie komentarze. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule „K. Morawiecki znowu „odleciał” – zachęca syna, żeby zaprosił Putina do Polski”.

Internauci komentowali „rewelacje” Morawieckiego. – „Takie wypowiedzi powinny być karane”; – „Ukraina sama na siebie napadła. Następnie sama wybiła kilka tysięcy obywateli. Na koniec sama oddała Krym i Donbas i wsadziła do łagrów rosyjskich z 70 więźniów politycznych. Przekonuje mnie to. A królowa Antonina robi swetry na drutach, w Tworkach”; – „To nie do końca prawda że Rosja napadła na Ukrainę” To nie do końca prawda że III Rzesza napadła na Polskę To nie do końca prawda że ZSRR 17.09.1939 napadło na Polskę To nie do końca prawda że WRON wprowadziła Stan Wojenny w Polsce To nie do końca prawda że PiS łamie Konstytucję”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
mikolajZbyszekOloAnnaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Dziadyga „otwiera ludzi na sprawę rosyjską” ..a więc .potwierdza, jakie karty są pod stołem.

shaq
shaq

W ostatniej Polityce jest duży artykuł o Kornelu Morawieckim. Aż nadto przesłanek, żeby domniemywać, że to jest człowiek Kremla w Polsce. Już drugi (i ważny, nie przeoczmy tego – to ojciec premiera) po Macierewiczu, którego rosyjskie powiązania w zasadzie nie podlegają dyskusji. Obu Kaczyński z jakichś powodów utrzymuje blisko siebie.
Moim zdaniem dla utrzymania władzy lokalnej Kaczyński jest gotów na oddanie częśći suwerenności Rosji, czyli w planach bycie kimś takim jak Kadyrow w Czeczenii.

Zwinka
Zwinka

Albo Nursułtan Azarbajew w Kazachstanie… i wokół schodów zbudować Złotą Kaczanę . na wzór Astany. Ach, to byłoby piękne życie.

Maciek123454321
Maciek123454321

To rosyjski wywiad nie ma już kogo werbować, tylko starego stetryczałego sklerotyka?

Zwinka
Zwinka

Eeeee, pewnie to tylko ciągłość służby…

Anna
Anna

Maciek123454321T3Mfb- ten „stary stetryczały sklerotyk” jest ojcem premiera Rp., zatem cenna zdobyczą.Nie zauważył, szanowny, tego ?

Paweł
Paweł

Kremlowski szpion.

Kazimierz
Kazimierz

…to Ukraina napadla na swoj Donbas i teraz go bezprawnie okupuje,p. …………

katon.pl
katon.pl

Zadaj sobie kolego pytanie – dlaczego polskich powstańców : Styczniowych, Listopadowych, Wielkopolskich, Śląskich i np.Żołnierzy Wyklętych – walczących o swoje ziemie lub przynależność do Polski nazywano powstańcami lub partyzantami ( często w/w wspierani byli również militarnie przez Koronę lub Królestwo Polskie)- a rosyjskojęzyczną ludność Donbasu historycznie, kulturowo , językowo i gospodarczo związanych z Rosją — która to ludność walczy o przynależność do supermocarstwa i swojej macierzy Rosji —- nazywa się : separatystami, terrorystami itp…….

Radissimo
Radissimo

To nie do końca prawda, że Kornel Morawiecki nie jest rosyjskim agentem.

katon.pl
katon.pl

Bravo Pan Kornel Morawiecki – może Pańska wypowiedź zmusi bezmyślne owce do zbadania czy referendum Krymskie było fikcją czy głosem zamieszkującej tam ludności. Podobnie jak Polacy w 1921 r w plebiscycie na Górnym Śląsku – opowiedzieli sie w czyich granicach chca pozostać….

Maria
Maria

Od dawna było wiadomo, że to nie Rosja napadła na Ukrainę ani Ukraina sama na siebie – Ukrainę zaatakował San Escobar.
Ten pan o tym nie wie i plecie… A może chce nas rozśmieszyć?

katon.pl
katon.pl

Ja w przeciwieństwie do Pani nie powtarzam jak papuga bzdur podanych na talerzu przez mainstreamowe media zainteresowane szerzeniem propagandy wygodnej siłom chcącym podtrzymania destabilizacji na wschodzie Ukrainy. Wszyscy siedzicie cicho gdy USrAel pozwala na eksterminacje narodu Palestyny, morduje Jemeńczyków, doprowadził do ludobójstwa i wojny domowej w Egipcie, Syrii, Iraku czy Afganistanie. To , że Jankesi maja 843 zewnętrzne bazy wojskowe w 54 krajach , wojska okupacyjne rozsiane po całym globie Wam nie przeszkadza, ale że do Rosji powróciły rdzennie rosyjskie tereny ( Krym zamieszkuje 60,4 Rosjan , 24 Ukraińców i 10% innych nacj) – jest Wam solą w oku. Ukraina… Czytaj więcej »

Olo
Olo

A powiedz mi, skoro taki mądry jesteś, skąd tylu Rosjan na ukraińskiej ziemi? Poczytaj o struktórze narodowościowej na tym terenie i weź taki przedział początek XXw i koniec II wojny światowej.

katon.pl
katon.pl

Pytanie bez sensu – jakiej Ukraińskiej Ziemi – skoro sztuczny twór państwowy jakim jest Ukraina istnieje od 1991r tj.od rozpadu ZSRR ? Historycznie Ukraina jako samoistne, suwerenne państwo nigdy nie istniało pod tą nazwą – w/w forum to nie miejsce ( zbyt obszerny temat) na wykład o narodzie , który był albo pod władztwem rosyjskim albo polskim. Etymologicznie nazwa ”Ukraina” oznaczała ziemię pograniczną kresową – Imieniem własnym stała się dopiero na przełomie XVI—XVII stulecia oznaczając wtedy jedynie województwa kijowskie, bracławskie, czernihowskie, które to ziemie w XVII wieku stanowiły kresy państwa polsko-litewskiego. Nawet wtedy nazwa „Ukraina” nie stała się urzędową a… Czytaj więcej »

antymoher
antymoher

Bajki z mchu i paproci dla pierworodnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!powiedz jeszcze ,że zachodnia Ukraina dązy do przyłączenia się do Polski a Zakarpacie do Wegier!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adam
Adam

Ukraina napadła na Donbas po tym jak mieszkańcy Donbasu sprzeciwili się zbrodniczym zapędom Kijowa. Co tu dużo pisać wystarczy, że przyjrzymy się komu dziś stawia się pomniki na Ukrainie i jakie nazwy ulic nadaje się w tym kraju. Nie wiecie? To o czym chcecie dyskutować? Największym bohaterem współczesnej Ukrainy jest terrorysta i zbrodniarz, który już w 1934 roku dokonał zamachu terrorystycznego na polskiego ministra. Kijów jest probanderowski, zbrodniarze, zwyrodnialcy i kaci, którzy mordowali Polaków stają się tam bohaterami narodowymi. Pomniki, tablice pamiątkowe, nazwy ulic – to mówi samo za siebie. Czy ktoś się jeszcze dziwi, ze mieszkańcy Donbasu postanowili się… Czytaj więcej »

Marek
Marek

To do końca (całkowicie) prawda, że Morawiecki nie jest patriotą.

Zbyszek
Zbyszek

Kornel jest nie do końca normalny.

mikolaj
mikolaj

dajecie się ćwierć intelegenci trolować